• 051-37510000
  • info@zibadoor.com
  • 09159151003

بررسی عملکرد ریموت کنترل های هاپینگ کد و بلوتوثی 

بررسی عملکرد ریموت کنترل های هاپینگ کد و بلوتوثی 

بررسی عملکرد ریموت کنترل های هاپینگ کد و بلوتوثی

ریموت های هاپینگ کد مسلما از امنیت بالاتری نسبت به ریموت های کد لرن و کدفیکس برخوردار هستند . ریموت های کدلرن یا کدفیکس مشابه برخی از ریموت های موتور ساید می باشد که شاید برخی از شما عزیزان با آن برخورد داشته اید . نحوه تنظیم ریموت در این سیستم ها به این شکل بود که با توجه به نقشه ۸ بیتی که در مدارفرمان قرار داشت باید ریموت کنترل نیز مطابق با آن نقشه تنظیم می گردید تا فرستنده و گیرنده بتوانند با هم ارتباط برقرار کنند و همین امر باعث کاهش امنیت این مدل پروتکل ارتباطی گردیده است. در واقع سارق با متوجه شدن نحوه اتصال پایه ها در مدارفرمان یا ریموت شما می تواند به راحتی با سیستم ارتباط برقرار نماید. همچنین دستگاه هایی در جهت تعیین کد ریموت طراحی گردیده است که می تواند تمام حالت هایی که کد ممکن است در آن قرار بگیرد را تست نماید تا به کد اصلی سیستم دسترسی داشته باشد. ریموت های کدلرن از امنیت بالاتری نسبت به ریموت های کدفیکس برخوردارند در واقع تولید کننده با قراردادن کد مخصوص داخل برنامه آی سی اصلی ریموت قرار می گیرد که غیرقابل تغییر هست . البته با شبیه سازی پروتکل ارتباطی ریموت باز هم این مسیر قابل تشخیص و شناسایی می باشد . 

معرفی ریموت کنترل های هاپینگ یا هپینگ happing code 

افزایش امنیت درب برقی

افزایش امنیت درب برقی

ریموت های هاپینگ یا رولینگ کد از امنیت بسیار بالایی برخوردارند و در واقع به عنوان راهکار افزایش امنیت درب اتوماتیک تلقی می گردند و در مقابل الگوریتم تکرار که مرسوم ترین الگوریتم در جهت تشخیص کد ریموت هست بسیار مقاوم می باشند .

علت امنیت بسیار پایین ریموت های بلوتوثی | راهکار افزایش امنیت درب اتوماتیک

ریموت های بلوتوثی نوعی از ریموت کنترل های موجود در بازار می باشند که قادر هستند کد هر مدل ریموتی ( بجز ریموت های هاپینگ ) را شناسایی و ذخیره نمایند و به راحتی امکان ارتباط به مدارفرمان یا مرکز کنترل سیستم را داشته باشند.

عوامل استفاده از ریموت بلوتوثی 

از مهمترین عوامل استفاده از ریموت های بلوتوثی می توان به قیمت مناسب و نیز راحتی و سرعت در کپی کردن این مدل ریموت ها اشاره کرد چون در ریموت های اصلی و فابریک سیستم ( ریموت های هاپینگ ) باید حتما متخصص و کارشناس جهت تنظیم ریموت به محل نصب سیستم مراجعه و در جهت تنظیم ریموت اقدام نماید.

در صورتی که ریموت بلوتوثی گم شود باید حتما ریموتی که با ریموت بلوتوثی کد شده از حافظه مدارفرمان پاک گردد در غیر اینصورت باید تمامی ریموت ها از حافظه سیستم پاک گردد تا از لحاظ امنیتی مشکلی پیش نیاید. نکته ای که باید در اینجا به آن توجه کرد این است که در صورتی که ریموتی که با ریموت بلوتوثی کد شده مجددا با مدارفرمان ست گردد ریموت بلوتوثی نیز امکان برقراری ارتباط با سیستم را خواهد داشت. این نکته اهمیت استفاده از ریموت های فابریک و اصلی سیستم را مجددا تاکید می نماید. 

شرکت درب اتوماتیک زیبادُر با در نظر گرفتن امنیت مشتریان ، تنها از ریموت های فابریک و با کیفیت در تمامی سیستم های درب اتوماتیک ارایه شده به مشتریان استفاده می نماید. 

از جدیدترین دیدن فرمایید

راهکار افزایش امنیت درب اتوماتیک | ریموت بلوتوثی درب برقی چیست ؟

راهکار افزایش امنیت درب اتوماتیک | ریموت بلوتوثی درب برقی چیست ؟

بررسی عملکرد ریموت کنترل های هاپینگ کد و بلوتوثی  ریموت های هاپینگ کد مسلما از امنیت بالاتری نسبت به ریموت های کد لرن و کدفیکس برخوردار هستند . ریموت های کدلرن یا کدفیکس مشابه برخی از ریموت های موتور ساید می باشد که شاید برخی از شما عزیزان با آن برخورد داشته اید . نحوه

ادامه مطلب »

ثبت ديدگاه

19 − دو =