راهکار افزایش امنیت درب اتوماتیک | ریموت بلوتوثی درب برقی چیست ؟

عملکرد ریموت کنترل هاپینگ کد و بلوتوثی 

tsa remote 600x600 1 - افزایش امنیت درب برقی
بررسی عملکرد ریموت کنترل های هاپینگ کد و بلوتوثی

ریموت های هاپینگ کد مسلما از امنیت بالاتری نسبت به ریموت های کد لرن و کدفیکس برخوردار هستند . ریموت های کدلرن یا کدفیکس مشابه برخی از ریموت های موتور ساید می باشد که شاید برخی از شما عزیزان با آن برخورد داشته اید . نحوه تنظیم ریموت در این سیستم ها به این شکل بود که با توجه به نقشه ۸ بیتی که در مدارفرمان قرار داشت باید ریموت کنترل نیز مطابق با آن نقشه تنظیم می گردید تا فرستنده و گیرنده بتوانند با هم ارتباط برقرار کنند و همین امر باعث کاهش امنیت این مدل پروتکل ارتباطی گردیده است. در واقع سارق با متوجه شدن نحوه اتصال پایه ها در مدارفرمان یا ریموت شما می تواند به راحتی با سیستم ارتباط برقرار نماید. همچنین دستگاه هایی در جهت تعیین کد ریموت طراحی گردیده است که می تواند تمام حالت هایی که کد ممکن است در آن قرار بگیرد را تست نماید تا به کد اصلی سیستم دسترسی داشته باشد. ریموت های کدلرن از امنیت بالاتری نسبت به ریموت های کدفیکس برخوردارند در واقع تولید کننده با قراردادن کد مخصوص داخل برنامه آی سی اصلی ریموت قرار می گیرد که غیرقابل تغییر هست . البته با شبیه سازی پروتکل ارتباطی ریموت باز هم این مسیر قابل تشخیص و شناسایی می باشد . 

راهنمای خرید کرکره برقی پارکینگ

ریموت هاپینگ کد چیست ؟

unnamed - افزایش امنیت درب برقی
افزایش امنیت درب برقی

ریموت های هاپینگ یا رولینگ کد از امنیت بسیار بالایی برخوردارند و در واقع به عنوان راهکار افزایش امنیت درب اتوماتیک تلقی می گردند و در مقابل الگوریتم تکرار که مرسوم ترین الگوریتم در جهت تشخیص کد ریموت هست بسیار مقاوم می باشند .

راهنمای خرید کرکره برقی پنجره

ریموت بلوتوثی چیست ؟

ریموت بلوتوثی را می توان یکی از محبوب ترین ریموت کنترل های درب اتوماتیک دانست که به دلیل قیمت مناسب و کارایی بالا و سرعت تکثیر آسان بسیار مورد توجه قرار گرفته است. 

امنیت پایین ریموت بلوتوثی 

ریموت های بلوتوثی نوعی از ریموت کنترل های موجود در بازار می باشند که قادر هستند کد هر مدل ریموتی ( بجز ریموت های هاپینگ ) را شناسایی و ذخیره نمایند و به راحتی امکان ارتباط به مدارفرمان یا مرکز کنترل سیستم را داشته باشند.

سایبان اتوماتیک دوطرفه چیست ؟

علت استفاده از ریموت بلوتوثی 

از مهمترین عوامل استفاده از ریموت های بلوتوثی می توان به قیمت مناسب و نیز راحتی و سرعت در کپی کردن این مدل ریموت ها اشاره کرد چون در ریموت های اصلی و فابریک سیستم ( ریموت های هاپینگ ) باید حتما متخصص و کارشناس جهت تنظیم ریموت به محل نصب سیستم مراجعه و در جهت تنظیم ریموت اقدام نماید.

در صورتی که ریموت بلوتوثی گم شود باید حتما ریموتی که با ریموت بلوتوثی کد شده از حافظه مدارفرمان پاک گردد در غیر اینصورت باید تمامی ریموت ها از حافظه سیستم پاک گردد تا از لحاظ امنیتی مشکلی پیش نیاید. نکته ای که باید در اینجا به آن توجه کرد این است که در صورتی که ریموتی که با ریموت بلوتوثی کد شده مجددا با مدارفرمان ست گردد ریموت بلوتوثی نیز امکان برقراری ارتباط با سیستم را خواهد داشت. این نکته اهمیت استفاده از ریموت های فابریک و اصلی سیستم را مجددا تاکید می نماید. 

راهبند اتوماتیک چیست ؟

شرکت درب اتوماتیک زیبادُر با در نظر گرفتن امنیت مشتریان ، تنها از ریموت های فابریک و با کیفیت در تمامی سیستم های درب اتوماتیک ارایه شده به مشتریان استفاده می نماید. 

انواع ریموت درب پارکینگ بلوتوثی

ریموت درب پارکینگ بلوتوثی در دو مدل با فرکانس کاری 315 و 433 مگاهرتز تولید می شود.

قیمت ریموت بلوتوثی درب برقی

قیمت ریموت هاپینگ درب برقی

نحوه تشخیص ریموت بلوتوثی

برای تشخیص فرکانس ریموت بلوتوثی از دستگاهی به نام فرکانس متر استفاده می شود. همچنین می توان از طریق خواندن عدد نوشته شده روی کریستال داخل قاب ریموت نیز به عدد فرکانس ریموت دست پیدا کنید.

ست کردن ریموت بلوتوثی

جهت پاک کردن حافظه ریموت بلوتوثی ؛ باید ابتدا دکمه‌های A و B را به‌صورت همزمان باهم نگه دارید تا دکمه ال ای دی آن چشمک بزند. سپس کلید B را رها کنید و به‌صورت سه بار مکرر آن را فشار دهید. صرفاً کلید A را نگه دارید. در نهایت مشاهده می‌کنید که چراغ ال ای دی چشمک می‌زند که نشان دهنده پاک شدن حافظه ریموت بلوتوثی می باشد.

بعد از پاک کردن حافظه ریموت بلوتوثی ، جهت تکثیر ریموت بلوتوثی باید از ریموتی استفاده کرد که قبلا روی گیرنده درب برقی ست شده باشد. برای تکثیر باید دو ریموت در فاصله کمی از هم قرار گیرند.

دقت کنید که امکان تکثیر ریموت بلوتوثی ار ریموت هاپینگ وجود ندارد.

برای انجام این کار ابتدا دکمه A ریموت خام و دکمه A ریموت قدیمی‌ را در دست نگه دارید و همزمان فشار بدهید. مشاهده می‌کنید که چراغ ال ای دی چشمک می‌زند؛ سپس به فشردن دکمه‌ها ادامه بدهید تا چراغ ال ای دی ثابت شود. در نهایت ثابت شدن به معنای ست شدن دکمه ریموت A است. سپس این روند را روی دکمه‌های دیگر ریموت بلوتوثی اجرا و پیاده سازی کنید؛ در نهایت ریموت کنترل بلوتوثی پارکینگ به‌راحتی ست شده و می‌توانید برای باز و بست کردن درب پارکینگ بلوتوثی استفاده کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + 15 =

اسکرول به بالا