بررسی عملکرد ریموت کنترل های هاپینگ کد و بلوتوثی 

tsa remote 600x600 1 - بهترین راهکار افزایش امنیت درب اتوماتیک (ریموت بلوتوثی درب برقی چیست ؟ )
بررسی عملکرد ریموت کنترل های هاپینگ کد و بلوتوثی

ریموت های هاپینگ کد مسلما از امنیت بالاتری نسبت به ریموت های کد لرن و کدفیکس برخوردار هستند . ریموت های کدلرن یا کدفیکس مشابه برخی از ریموت های موتور ساید می باشد که شاید برخی از شما عزیزان با آن برخورد داشته اید . نحوه تنظیم ریموت در این سیستم ها به این شکل بود که با توجه به نقشه ۸ بیتی که در مدارفرمان قرار داشت باید ریموت کنترل نیز مطابق با آن نقشه تنظیم می گردید تا فرستنده و گیرنده بتوانند با هم ارتباط برقرار کنند و همین امر باعث کاهش امنیت این مدل پروتکل ارتباطی گردیده است. در واقع سارق با متوجه شدن نحوه اتصال پایه ها در مدارفرمان یا ریموت شما می تواند به راحتی با سیستم ارتباط برقرار نماید. همچنین دستگاه هایی در جهت تعیین کد ریموت طراحی گردیده است که می تواند تمام حالت هایی که کد ممکن است در آن قرار بگیرد را تست نماید تا به کد اصلی سیستم دسترسی داشته باشد. ریموت های کدلرن از امنیت بالاتری نسبت به ریموت های کدفیکس برخوردارند در واقع تولید کننده با قراردادن کد مخصوص داخل برنامه آی سی اصلی ریموت قرار می گیرد که غیرقابل تغییر هست . البته با شبیه سازی پروتکل ارتباطی ریموت باز هم این مسیر قابل تشخیص و شناسایی می باشد . 

مقاله پیشنهادی : راهنمای جامع عیب یابی سنسور درب اتوماتیک پارکینگی 

معرفی ریموت کنترل های هاپینگ یا هپینگ happing code 

unnamed - بهترین راهکار افزایش امنیت درب اتوماتیک (ریموت بلوتوثی درب برقی چیست ؟ )
افزایش امنیت درب برقی

ریموت های هاپینگ یا رولینگ کد از امنیت بسیار بالایی برخوردارند و در واقع به عنوان راهکار افزایش امنیت درب اتوماتیک تلقی می گردند و در مقابل الگوریتم تکرار که مرسوم ترین الگوریتم در جهت تشخیص کد ریموت هست بسیار مقاوم می باشند .

مقاله پیشنهادی : معرفی انواع مکانیزم عملکردی درب اتوماتیک بازویی پارکینگی 

علت امنیت بسیار پایین ریموت های بلوتوثی | بهترین راهکار افزایش امنیت درب اتوماتیک

ریموت های بلوتوثی نوعی از ریموت کنترل های موجود در بازار می باشند که قادر هستند کد هر مدل ریموتی ( بجز ریموت های هاپینگ ) را شناسایی و ذخیره نمایند و به راحتی امکان ارتباط به مدارفرمان یا مرکز کنترل سیستم را داشته باشند.

مقاله پیشنهادی : یه راهکار مناسب برای افزایش امنیت درب اتوماتیک – استفاده از قفل برقی 

عوامل استفاده از ریموت بلوتوثی | بهترین راهکار افزایش امنیت درب اتوماتیک

از مهمترین عوامل استفاده از ریموت های بلوتوثی می توان به قیمت مناسب و نیز راحتی و سرعت در کپی کردن این مدل ریموت ها اشاره کرد چون در ریموت های اصلی و فابریک سیستم ( ریموت های هاپینگ ) باید حتما متخصص و کارشناس جهت تنظیم ریموت به محل نصب سیستم مراجعه و در جهت تنظیم ریموت اقدام نماید.

در صورتی که ریموت بلوتوثی گم شود باید حتما ریموتی که با ریموت بلوتوثی کد شده از حافظه مدارفرمان پاک گردد در غیر اینصورت باید تمامی ریموت ها از حافظه سیستم پاک گردد تا از لحاظ امنیتی مشکلی پیش نیاید. نکته ای که باید در اینجا به آن توجه کرد این است که در صورتی که ریموتی که با ریموت بلوتوثی کد شده مجددا با مدارفرمان ست گردد ریموت بلوتوثی نیز امکان برقراری ارتباط با سیستم را خواهد داشت. این نکته اهمیت استفاده از ریموت های فابریک و اصلی سیستم را مجددا تاکید می نماید. 

مقاله پیشنهادی : ما نماینده محصولات درب اتوماتیک میلان هستیم 

شرکت درب اتوماتیک زیبادُر با در نظر گرفتن امنیت مشتریان ، تنها از ریموت های فابریک و با کیفیت در تمامی سیستم های درب اتوماتیک ارایه شده به مشتریان استفاده می نماید. 

جدیدترین مقالات

3 دیدگاه دربارهٔ «بهترین راهکار افزایش امنیت درب اتوماتیک (ریموت بلوتوثی درب برقی چیست ؟ )»

  1. بازتاب: نمایندگی محصولات درب برقی میلان مشهد | بررسی تخصصی جک برقی میلان موهست

  2. بازتاب: آموزش نصب عیب یابی سنسور درب برقی ( راهنمای استفاده از چشم فتوسل درب اتوماتیک )

  3. بازتاب: مشاوره خرید انواع قفل برقی ( فروش ویژه انواع قفل برقی ایرانی ) شرکت زیبادُر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!
اسکرول به بالا