در مورد تجهیزات و قطعات جانبی درب اتوماتیک کرکره ای چه اطلاعاتی دارید ؟

به صورت کلی درب های اتوماتیک کرکره ای از قطعات جانبی بسیاری تشکیل شده اند که البته در هر مدل از یراق و تجهیزات مربوط به همان مدل استفاده می شود به عنوان مثال یراق مورد استفاده در کرکره پنجره ای با کرکره فروشگاهی یا پارکینگی متفاوت می باشد. در این مقاله سعی داریم به صورت تخصصی در مورد یراق مورد استفاده در انواع درب های اتوماتیک کرکره ای یا رول آپ ( تجهیزات جانبی کرکره برقی )  اطلاعاتی به شما عزیزان ارائه نماییم.

نمایندگی فروش تجهیزات جانبی کرکره برقی

مهمترین تجهیزات جانبی کرکره برقی

به صورت کلی برخی از مهمترین اجزای مرسوم در تمامی درب های اتوماتیک کرکره ای عبارتند از : 

بررسی تخصصی انواع موتور کرکره برقی 

 • پروفیل تیغه کرکره برقی : به عنوان یکی از مهمترین ارکان درب اتوماتیک کرکره ای می باشد. پیشنهاد میکنم از مقاله بررسی تخصصی تیغه کرکره برقی دیدن فرمایید.

بررسی تخصصی تیغه درب اتوماتیک کرکره ای 

 

 • پروفیل ریل : ریل ها در واقع پروفیلی هستند جهت هدایت تیغه ها در دهانه که به صورت عمودی در دو طرف دهانه نصب می گردند. ریل ها در دو جنس آلومینیوم و آهن تولید می گردند . در داخل ریل از دو جزئ دیگر شامل نوار مویی و مقطع مویی جهت نصب نوار مویی استفاده می گردد که کاربرد این دو مورد جهت کاهش اصطکاک تیغه ها داخل ریل و روانی حرکت داخل ریل می باشد. ریل کرکره برقی با توجه به سایز پروفیل تیغه کرکره برقی در سایزهای متنوعی ارائه می گردد. برخی از مرسوم ترین سایزهای ریل شامل ۶ – ۸ – ۱۰ سانت می باشد. بهتر است جهت نصب ریل های هدایت کننده ، از یک چارچوب اهنی استفاده گردد تا استقامت ریل بالا رود. 
 • کپس : یکی از قطعات مورد استفاده در قسمت پروفیل تیغه می باشد که در دو سمت تیغه نصب می گردد و مانع از حرکت افقی تیغه ها در هنگام حرکت می شود. 
 • لاستیک انتهایی : در اکثر پروفیل های تیغه جهت کاهش ضربه وارده به تیغه انتهایی از یک نوار لاستیکی استفاده می شود تا در هنگامی که تیغه به زمین برخورد می کند فشار وارده به تیغه ها کاهش یابد. 
 • شفت یا لوله – محور مرکزی : 

شفت یا لوله که به عنوان محور مرکزی نقش کنترل وزن تیغه ها را دارد و موتور بواسطه اتصال به لوله ، تیغه ها را داخل ریل ها به حرکت در می اورد. لوله با توجه به نوع موتور در سایز های مختلفی استفاده می گردد. مرسومترین سایز لوله های مورد استفاده شامل ۷ – ۹ -۱۱ می باشد.

 • یاتاقان یا بلبرینگ و اندکب : 

یاتاقان و اندکب دو قطعه ای هستند که در یک طرف لوله نصب می گردند و در جهت چرخش راحت تر لوله استفاده می گردند در واقع اندکب به یک سمت لوله جوش داده شده و سپس یاتاقان بر روی صفحه پیچ شده و اندکب در داخل یاتاقان فیکس می گردد. 

 • سنسور ضدبرخورد و فلاشر هشداردهنده : 

سنسور و چراغ هشدار معمولا در دهانه های پارکینگی مورد استفاده قرار می گیرد تا از برخوردهای احتمالی با درب ، جلوگیری نماید. 

 • مدارفرمان – مرکز کنترل : 

مدارفرمان یا مرکز کنترل در مدلهای مختلف موتور کرکره برقی ، متفاوت می باشد. به عنوان مثال در دهانه های فروشگاهی که نیازی به سنسور ندارند از مرکز کنترلهای چهارکانال استفاده می گردد. 

 • باطری پشتیبان یا UPS در یک مدل از موتورهای ساید تحت عنوان موتور ساید ۲۴ ولت ارائه می گردد که در مکان هایی که مشکل قطعی برق وجود دارد یا مکان های حساس ، کاربرد دارد. 

 بررسی انواع مرکز کنترل های درب اتوماتیک کرکره ای 

 • ریموت کرکره برقی : 

ریموت جهت کنترل درب مورد استفاده قرار می گیرد که در مدل های مختلفی با کیفیت های متنوع در دسترس می باشد که البته نحوه تنظیم و کددهی ریموت ها متفاوت می باشد.

 • خلاص کن : 

در مدل های مختلف موتور کرکره برقی ، شیوه خلاص کردن متفاوت می باشد . جهت بررسی مکانیزم خلاص کن انواع موتورهای کرکره برقی از مقاله تخصصی دیدن فرمایید. کلیک نمایید.

سایر تجهیزات جانبی کرکره برقی : 

برخی از تجهیزات جانبی دیگری که در کرکره های برقی مورد استفاده قرار می گیرد شامل : 

 • کاور مخصوص پوشش موتور ساید جهت جلوگیری از سرقت و رطوبت 
 • جاقفلی جهت نصب قفل برای بالابردن امنیت در کرکره های فروشگاهی 

جدیدترین مقالات

نمایندگی موتور کرکره برقی مشهد | فروش و قیمت موتور درب اتوماتیک کرکره استان خراسان

همه چیز درباره موتور کرکره برقی ( چطور بهترین موتور درب اتوماتیک کرکره ای بخریم ؟ )

در این مقاله به شما راهکارهای مناسبی در جهت انتخاب موتور کرکره برقی مناسب ارایه می کنیم همچنین به بررسی مشخصات فنی موتورهای ساید ، توبولار ، سانترال و نحوه عملکرد آن ها می پردازیم.

مطالعه مقاله »
آموزش تنظیم مرکز کنترل کرکره برقی | کاتالوگ نصب راه اندازی برد رسیور درب اتوماتیک کرکره

آموزش رایگان تنظیم مرکز کنترل کرکره برقی (کاتالوگ نصب برد رسیور درب اتوماتیک کرکره)

شرکت بتا یکی از پرطرفدار ترین و محبوب ترین برندهای درب اتوماتیک می باشد که تولید کننده محصولات بسیاری در این زمینه می باشد یکی از این محصولات در زمینه طراحی مرکز کنترل های هوشمند درب اتوماتیک کرکره ای می باشد.

مطالعه مقاله »
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!