چگونه چشم درب شیشه مناسب انتخاب نماییم ؟ 

 

چشم درب شیشه را می توان یکی از مهمترین و حساس ترین قطعات درب شیشه ای اتوماتیک دانست که وظیفه اصلی در جهت تشخیص حرکت و ارسال فرمان به مدارفرمان در جهت بازشدن درب اتوماتیک را بر عهده دارد. 

شرکت زیبادُر  با استفاده از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا در جهت ارائه به روز ترین تجهیزات درب های اتوماتیک تلاش می نماید. در این مقاله به صورت تخصصی انواع سنسورهای درب اتوماتیک شیشه ای را بررسی می نماییم. با توجه به وجود سنسورهای مختلفی که در سیستم های اپراتور درب شیشه ای وجود دارد باید یکی از معیارهای انتخاب اپراتور مناسب ، بررسی سنسور اپراتور باشد چون سنسور درب اتوماتیک شیشه ای در کیفیت ها و حساسیت مختلفی وجود دارد که در ایمنی درب اتوماتیک ، تاثیر بسزایی دارد.سنسور درب اتوماتیک در جهت تشخیص تردد مورد استفاده قرار می گیرد حتما با کارشناسان زیبادُر در ارتباط باشید.

انواع سنسورهای درب اتوماتیک شیشه ای

سنسور پرده ای زنسیف درب شیشه ای

سنسور پرده ای زنسیف درب شیشه ای

برخی از مهمترین مدل های چشم درب شیشه  عبارتند از :‌

 • سنسورهای مادون اکتیو
 • سنسورهای مادون پسیو
 • سنسورهای ماکروویو

راهنمای خرید درب شیشه ای اتوماتیک 

سنسورهای درب اتوماتیک شیشه ای در دو نقطه از درب اتوماتیک نصب می گردند . عموما سنسور ماکروویو در پیشانی درب اتوماتیک و سنسور نقطه ای مادون قرمز در فاصله ۵۰ سانتیمتری از زمین ، سنسور دیگر می تواند نصب گردد که بصورت نقطه ای عمل می نماید.

عملکرد سنسور درب شیشه برقی چطور هست ؟ 

چشم درب شیشه ای اتوماتیک به محض اینکه شی یا جسمی از مقابل پرده ایجاد شده بوسیله امواج سنسور ، عبور کند بلافاصله به مدار فرمان ، سیگنالی ارسال کرده و مدارفرمان در جهت حرکت سیستم از طریق انتقال فرمان به موتور و سپس حرکت درب ، عمل می نماید. برخی از عواملی که بر روی کیفیت عملکرد سنسورهای درب اتوماتیک تاثیر می گذارند عبارتند از :

 • رطوبت محیط
 • میزان نور فلورسنت محیط
 • ضربه و فشار به سنسور
 • امواج مغناطیسی محیط
 • لرزش های ناشی از تجهیزات محیطی

در مواردی که مشکلاتی برای درب اتوماتیک و سنسور آن ، ایجاد می گردد حتما باید وضعیت سنسورها به صورت کامل توسط متخصص بررسی گردد.

بررسی انواع سنسورهای درب اتوماتیک شیشه ای 

سنسورهای درب شیشه ای  اتوماتیک را می توان را دو دسته عمده تقسیم بندی کرد :‌

 • سنسور مادون قرمز اکتیو : در این مدل سنسور درب اتوماتیک امواج مادون قرمز به صورت مستمر تابیده شده و در صورت شکسته شدن امواج توسط جسم خارجی ، فرمان به مرکز کنترل ارسال می گردد.
 • سنسور ماکروویو : در این مدل سنسور ، سنسور به صورت مداوم امواج ماکروویو را ارسال و بازگشت موج را بررسی می کند در صورتی که با موج ارسالی تفاوت نداشته باشد اتفاقی رخ نمی دهد در غیر اینصورت به مرکز کنترل ، فرمان ارسال می شود.

 آیا جهت کنترل ورود و خروج افراد نیاز به یک ابزار مناسب داری ؟ اکسس کنترل رو میشناسی ؟

سنسور مادون بین درب شیشه ای

سنسور مادون بین درب شیشه ای

 

برندهای چشم درب شیشه ای اتوماتیک 

برخی از برندها و مدل های سنسورهای اتوماتیک درب شیشه ای عبارتنداز :

 • سنسورهای ترکیبی پرده ای  کومبو زن زنسیف  ساخت شرکت BEA بلژیک – zen zensafe combo
 • سنسورهای ترکیبی پرده ای  اپتکس لابل Optex label – سنسورها ترکیبی بدون نیاز به مادون access1 , access2
 • سنسورهای بیضی شکل یا تخم مرغی شکل ایگل Eagle 6 , MW6 ساخت شرکت BEA

پیشنهاد ویژه :    یه آموزش رایگان و کاربردی جهت راه اندازی انواع مدارفرمان کرکره اتوماتیک

نمایندگی فروش و تعمیر  انواع چشم درب شیشه :

شرکت زیبادُر به عنوان بزرگترین مرکز پخش و فروش انواع سنسور و چشم درب شیشه ای اتوماتیک در خدمت شما مشتریان عزیز می باشد.  البته برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت می توانید با مشاوران زیبادُر مشورت نمایید. نکته ای که باید بدان توجه کرد این است که اخیرا به دلیل استقبال مشتریان از این اپراتور ، مدل های تقلبی از این اپراتور در بازار یافت می شود که شرکت زیبادر این مدل درب شیشه ای را از شرکت پارس دُر و گارانتی پارس در ارائه می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت محصول با واحد فروش و کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

تصاویری از انواع مدل های چشم درب شیشه ای برقی

کاتالوگ  نصب  سنسور درب شیشه ای اتوماتیک زنسیف zensafe :

در این قسمت سعی شده که کاتالوگ کاملی از نحوه نصب و راه اندازی ، تنظیمات ، سیم بندی  همچنین عیب یابی و خطاهایی که در سیستم سنسور درب شیشه ای زن سیف مشاهده می کنید ارائه گردد. جهت دانلود رایگان کاتالوگ ، لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

کاتالوگ  نصب  سنسور درب شیشه ای اتوماتیک اپتکس optex :

در این قسمت سعی شده که کاتالوگ کاملی از نحوه نصب و راه اندازی ، تنظیمات ، سیم بندی  همچنین عیب یابی و خطاهایی که در سیستم سنسور درب شیشه ای اپتکس مشاهده می کنید ارائه گردد. جهت دانلود رایگان کاتالوگ ، لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

جدیدترین مقالات
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!