لوگو زیبادر
بهترین قفل برقی درب حیاط

قفل برقی درب حیاط

 • قفل برقی درب حیاط به چه صورتی باید باشد؟ کاربردهای قفل برقی درب حیاط چیست؟ 

  برای انتخاب بهترین قفل برقی درب حیاط چه نکاتی را باید در نظر بگیرید. در ادامه به سوال هایتان پاسخ داده می شود.

  بهترین قفل برقی درب حیاط

  قفل برقی درب حیاط چیست و چه کاربردی دارد؟ 

  قفل برقی یکی از تجهیزاتی هستند که امکان اضافه شدن به درب اتوماتیک پارکینگی را دارند و امنیت را در درب های اتوماتیک پارکینگی بالا می برند. اپراتورهای درب اتوماتیک پارکینگی به تنهایی قابلیت جلوگیری از ورود افراد ناشناس را داشته اما اگر کسی بخواهد بدون ریموت وارد ساختمان شود می تواند. بدین منظور با اضافه کردن قفل برقی امنیت را در ساختمان می توان بالا برد.بعلاوه در زمان برخورد خودرو با درب حتی اگر عمدی باشد و یا فشار به درب به جهت شکستن پایه جکها و ورود به ساختمان قفل به صورت مانع عمل کرده و درب رو بسته نگاه میدارد.

  قفل برقی یکی از مهمترین و پرکاربرد ترین محصولات در صنعت ساختمان به شمار می رود. معروفترین آن ها قفل لاک پشتی است که قابل استفاده برای درب ورودی نفر رو و درب پارکینگی هم می باشد. اصلی ترین عملکرد آن ها در باز کردن درب ورودی با استفاده از آیفون تصویری است، اما می توانید از آن در ارتباط با دستگاه کنترل دسترسی و یا حضور و غیاب هم استفاده کنید تا با تشخیص هویت افراد درب ورودی باز شود.

  قفل برقی در زمرۀ وسایل حفاظتی و امنیتی محسوب می‌شود که ظاهری شبیه به قفل معمولی دارد و با برق کار می‌کند. اغلب از این قفل‌ها، برای درب حیاط استفاده می‌شود. بیشتر این قفل‌ها ریموت دار هستند یا از طریق کلید شاسی دار در فاصله‌ای دور از قفل، کار می‌کنند.

  مزایا

  این نوع قفل برای مکان هایی مناسب است که به امنیت بالایی نیاز داریم یا اینکه قفل های دیگر شکسته اند. قفل برقی همچنین به این معناست که افراد دیگر، مانند کودکان نمی توانند آن را باز کنند، در نتیجه شب ها ایمن تر است. همچنین می توانید آن را به همراه قفل های دیگر که با قفل برقی مطابقت دارند استفاده کنید، از قفل های زبانه ای سنتی گرفته تا قفل های سیلندری، که برای نیرو بخشیدن به سیستم هشدار به کار می روند. زمانی که به دنبال این نوع قفل هستید نوعی از آن را انتخاب کنید که دارای بهترین مکانیزم قفل باشد، مانند قفل سیلندری. در این سیستم استفاده از قفل های ترکیبی می تواند دشوار باشد. اگرچه این قفل ها ایمن هستند اما می توانید به آن هشدار یا چراغ هم نصب کنید تا متوجه شوید چه زمانی در قفل است.

  انواع قفل برقی درب حیاط 

  قفل برقی در انواع مختلف تولید و به بازار عرضه می شود ، قفل های برقی مخصوص درب پارکینگ را می توان به سه دسته عمده تقسیم کرد :

  ۱. قفل کلونی برقی ( بهترین قفل برقی درب حیاط برند ویرو (VIRO میباشد )

  ۲. قفل زبانه دار ( بهترین قفل برقی درب حیاط برند سیزا (CISA)، یال (YALE) و ایزو (ISEO) میباشد )

  ۳. قفل سیزا به اصطلاح کله گاوی ( بهترین قفل برقی درب حیاط برند سیزا (CISA) )

  قفل های برقی کلونی مانند قفل VIRO میباشد که ساخت کشور ایتالیا بوده و بدنه از جنس گالوانایز و قطعات زبانه برنجی میباشد. این نمونه قفل برقی که به کلونی برقی معروف بود در ابتدا مورد استقبال قرار گرفت اما بعدا به دلیل  مشکلاتی از چرخه توزیع در ایران به دلیل تقاضای کمتر حذف گردید و نصاب درب اتوماتیک کمتر تمایل به نصب این نمونه نشان داد.

  قیمت قفل برقی درب حیاط

  از مزیت های این قفل می توان به این نکته اشاره کرد که پس از نصب این نمونه، درب به هیچ عنوان باز نمی شود و در صورت فشار و یا تصادف از جای خود حرکت نمی کند این در حالی است که  نیاز به نصب و نگهداری فوق العاده دقیق آنها اشاره دارد که با توجه به دربهای لولایی ساخت داخل که بعضا قدیمی بوده و بعد از مدتی تغییرات در لولا های درب ایجاد می شد قفل به درستی کار نمی کرد و در مواردی بعضا درب باز نمی شد و نیاز به مراجعه سرویس کار می بود و مورد دیگر این نمونه قفل برقی نیازمند زیر سازی و نصب بسیار دقیق بود که در صورت بهم خوردن درب تا حتی یک یا دو میلیمتر  ، قفل گیر کرده و کار نمی کرد.

  قفل کلونی ویرو ایتالیا از نوع قفل کلونی اتوماتیک میباشد ، شرکت ویرو در اصل تولید کننده انواع مغزی قفل میباشد که شرکت های تولید کننده درب اتوماتیک در ایتالیا از مشتری های ثابت این کمپانی میباشند  بنابراین این کمپانی از شرکت های مرجع در دنیا در زمینه تولید انواع مغزی و قفل میباشد.

  قفل های برقی زبانه دار در وسط درب وصل  شده و به وسیله یک ضامن در غلاف جا گرفته و درب را بسته نگه می دارند.از نمونه ای خوشنام این نمونه قفلها که در ایران نیز مورد استفاده قرار میگرفت میتوان به برند سیزا(CISA)، یال (YALE) و ایزو (ISEO) که تماما ساخت کشور ایتالیا هستند را اشاره کرد .

  از معایب این نمونه در مقایسه با قفل کله گاوی می توان به زبانه قابل مشاهده آن اشاره کرد که با توجه به تولید قفل های پیشرفته تر می توان این را به عنوان یک نقطه ضعف برای این نمونه قفل ها محسوب کرد. اما نقطه قوت آن قابلیت نصب بر روی انواع درب می باشد، این نمونه قفل های بر روی انواع دربهای اتوماتیک و دربهای نفر رو قابل نصب بوده و از کیفیت مطلوبی نسبت به بقیه برند ها برخوردار است.

  نمونه دیگری از قفل ها می توان به قفل های با روکش محافظ دار اشاره کرد که در چند سال اخیر مورد استقبال نصاب درب اتوماتیک و کاربران قرار گرفته است که نمونه آن را می توان مشاهده کرد.

  از این نمونه قفل جهت قفل کردن درب اتوماتیک استفاده می کنند که توسط یک کابل به مدار فرمان دستگاه وصل می شود و بی نیاز از هرگونه برنامه یا تنظیم بصورت اتوماتیک با ریموت کنترل کار می کند بدین شکل که با فرمان دادن با ریموت اول قفل برقی آزاد شده سپس لنگه های اتوماتیک درب شروع به حرکت می کنند.

  جنس این نمونه قفل از نوع گالوانیزه با روکش گالوانیزه رنگ شده میباشد که در شرایط سخت جوی مقاومت بالای دارد . قفل دارای پلیت های جهت پیچ کردن به درب میباشد که در کشور ما این پلیت ها را جوش میکنند ، سپس قفل با استفاده از پیچ های آلن به روی این پلیت نصب میگردد ، در نهایت کاور مشکی رنگ بر روی کل این متعلقات نصب میشود .این کاور به شکل محافظ کل متعلقات قفل را پوشانده و از دید و دسترس خارج میکند.
  قفل های سیزا در دو نوع ضامن دار برای دربهای نفر رو لولایی و بدون ضامن برای دربهای اتوماتیک استفاده میگردد که بهتر است این نکته را درنظر داشت برای نصب بر روی درب پارکینگ بهتر است از مدل بدون ضامن این قفل استفاده کرد .

  قفل برقی معمولا در دربهای لولایی استفاده می شود و در اپراتورهای کشویی کاربردی ندارد. این نمونه قفل ها به دلیل محفوظ بودن زبانه قفل قابلیت سرقت و یا باز کردن آن عملا وجود ندارد علاوه بر اینکه با طراحی منحصر بفرد زبانه در داخل قفل چفت شده و در صورت تکانه یا ضربه دو لنگه درب به هم قفل می شوند. تمامی مدلهای معرفی شده قفل ها قابلیت وصل به دربهای اتوماتیک فک را دارد، علاوه بر این قابلیت اتصال به آیفون تصویری را نیز دارد.

  راهنمای جامع انتخاب قفل برقی

  معرفی بهترین مارک قفل برقی درب حیاط

  • مارک یوتاب
  • مارک سیزا
  • مارک کاویان
  • مارک پنج ستاره
  • مارک تسا
  • مارک ویرو

  یوتاب فعالیت خود را در سال 2010 در مجتمع الکتروپیک با طراحی و ساخت جک پارکینگ آغاز کرد و با گسترش فعالیت خود در سال 1392 به عنوان یک سازمان مستقل در زمینه تولید جک پارکینگ و قفل برقی ، وارد صنعت شد.

  با گسترش فعالیتهای تولیدی و به منظور افزایش ظرفیت خود در فعالیتهای طراحی و توسعه ، خطوط خود را به گونه ای مجهز می کند که در حال حاضر یک سازمان مستقل خدمات طراحی و تولید قالبهای قالب گیری ، ریخته گری و را ارائه می دهد.

  طراحی و ساخت سیستمهای مربوط به باز و بسته شدن انواع درهای ورودی ساختمانها ، مانند قفلهای برقی و مکانیکی ، جکهای الکترومکانیکی و به منظور افزایش رفاه و امنیت اعضای جامعه و ایجاد یک سازمان غیر انتفاعی که در حال رشد است.

  و همه ذینفعان اصلی و فرعی خود را توسعه می دهد. در این راستا ، سعی می کند با ارائه خدمات به مشتری (به منظور ارتقای دانش آنها قبل از خرید ، در حین خرید ، نصب و نگهداری محصولات سازمان پس از نصب و گارانتی آنها) پیشرو در صنعت خود باشد. و خدمات با کیفیت )

  پرفروش ترین مدل های برند یوتاب

  • قفل برقی یوتاب ۱۰ کلید
  • قفل برقی یوتاب مدل p903
  • قفل برقی یوتاب
  • قفل برقی یوتاب مدل p402
  • قفل برقی یوتاب ۲۰ کلید مدل 10939p
  • قفل برقی یوتاب مدل p902

  نکات مهم خرید قفل برقی درب حیاط

  • توجه به قیمت قفل برقی

  میزان هزینه و بودجۀ مورد نظر خود را برای خرید قفل برقی درب حیاط تعیین کنید. اگر هزینۀ مورد نظر خود را تعیین کنید با مراجعه به وب‌سایت‌ها جهت خرید اینترنتی یا فروشگاه، با تعیین بازۀ قیمتی، راحت‌تر می‌توانید بهترین قفل برقی درب حیاط را انتخاب کنید. از طرفی قیمت قفل برقی درب حیاط ریموت دار ممکن است نسبت به قفل‌های برقی دیگر گران‌تر باشد.

  • توجه به نوع قفل برقی

  در بالا انواع قفل برقی را به شما معرفی کردیم. شما می‌توانید برحسب نوع و حتی جنس درب (چوبی یا فلزی) قفل مورد نظر را انتخاب کنید. اگر محدودۀ قیمتی هم در نظر گرفته باشید، می‌توانید به برند مورد نظر، قبل از خرید فکر کنید. برند ایتالیایی سیزا کیفیت بسیار عالی اما قیمت بالایی دارد. برندهای ایرانی یوتاب و کاویان نیز کیفیت و قیمت مناسبی دارند.

  • توجه به جنس قفل برقی

  قفل برقی درب حیاط جنس‌های متفاوتی دارد. برخی آهنی هستند و برخی از آلیاژ برنج و فولاد ساخته ‌شده‌اند. این قفل‌ها بنا به جنس خود، قابلیت استفاده در آب و هوای گوناگون را دارند. قفل‌هایی با آلیاژ فولاد و برنج در هر شرایط آب و هوایی قابل‌استفاده هستند. این قفل‌ها تحمل وزن بسیار سنگین را دارند و به‌راحتی نمی‌شکنند.

  • توجه به کیفیت و تعداد بوبین

  هر اندازه که کیفیت و تعداد بوبین، در قفل برقی درب حیاط بیشتر باشد، کیفیت و طول عمر قفل هم بیشتر است. اگر تعداد بوبین بیشتر باشد، احتمال سوختگی آن کمتر می‌شود.

  • توجه به کیفیت زبانه و مغزی قفل

  کیفیت زبانۀ قفل تأثیر زیادی در میزان امنیت قفل دارد. اگر جنس زبانۀ قفل از فولاد یا برنج باشد، جنس آن مناسب است. برای کیفیت مغزی هم، مغزی را در نظر بگیرید که دارای کلید دو شیار باشد. این مغزی‌ها بهتر از مغزی‌های دارای کلید یک شیار عمل می‌کنند. امنیت این مغزی‌ها هم بالاتر است.

  • توجه به ضمانت و خدمات پس از فروش

  سعی کنید محصولی را تهیه کنید که ضمانت و خدمات پس از فروش مناسبی داشته باشد. ضمانت یک محصول، یعنی اطمینان از کیفیت آن.

  با توجه به تمامی نکات بالا می‌توانید بهترین قفل برقی درب حیاط را تهیه کنید.

  برای مشاوره رایگان خرید قفل برقی درب خیاط می توانید با کارشناسان زیبادر در تماس باشید.

  امنیت در قفل برقی درب حیاط

  قفل برقی از لحاظ ایجاد امنیت در بالای هرم در ورودی ساختمان قرار میگرید. اولیت دژ دفاعی در نفوذی به ساختمان از طریق درب ورودی است که اگر از قفل برقی مناسب استفاده گردد می تواند این راه را برای سارق به طور کلی ببندد. قفلهای کله گاوی جزو بهترین محصولات در این رده برای دربهای نفررو و قفل های کلونی برای بهترین جک پارکینگ خارجی گزینه ای امن می باشد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  مقالات مرتبط

  خرید جک بی اف تی bft
  نمایندگی درب برقی

  خرید جک BFT

  جک BFT برای چه درب های اتوماتیکی کاربرد دارد؟  جک BTF چیست؟ قبل از توضیح آن به تاریخچه ی تولید می پردازیم. شرکت درب اتوماتیک

  توضیحات بیشتر »

  2 در مورد “قفل برقی درب حیاط”

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا