چند نکته در مورد حفاظت از سایبان اتوماتیک

سایبان اتوماتیک نیز مانند سایر محصولات اتوماتیک نیاز به بررسی و تعمیر و نگهداری به موقع دارد تا طول عمر مناسبی برای شما داشته باشد. در این مقاله قصد داریم راه هایی را به شما عزیزان معرفی کنیم که برخی از آن ها برای سایبان های دستی نیز قابل اجرا خواهد بود و پیشنهاد میکنیم که تا پایان این مقاله با ما همراه باشید و اگه مشکلی در مورد سایبان خود دارید با ما در میان بگذارید.

با توجه به گرمای طاقت فرسای خورشید در فصل تابستان ، بیشترین استفاده از این محصول در این فصل خواهد بود.  در فصل تابستان بهتر است در طول مدت استفاده از سایبان اتوماتیک به چند نکته توجه کنیم تا عمر سایبان خود را افزایش دهیم. 

نکته اول ) حفاظت از سایبان اتوماتیک در برابر فشار باد

همیشه سعی نمایید جهت حفاظت از سایبان اتوماتیک ، در هنگامی که باد شدید و باد های فصلی وجود دارد بلافاصله سایبان را در حالت جمع شده یا رول شده قرار دهید تا کمترین فشار به آن وارد گردد به دلیل اینکه پارچه و سازه سایبان توانایی تحمل فشار بالا را ندارد و به راحتی از نقاط حساس ، جدا می گردد و همچنین باعث پاره شدن سایبان یا کج شدن سازه می گردد. 

راهنمای جامع خرید سایبان برقی دوطرفه 

نکته دوم ) حفاظت از سایبان اتوماتیک در فصل سرد 

در صورتی که در فصول سرد بخصوص فصل زمستان که احتمال بارش برف وجود دارد حتما سعی کنید سایبان در حالت جمع شده قرار گیرد زیرا بارش برف بر روی سایبان باعث ایجاد فشار به پارچه و سازه شده و باعث ایجاد اسیب به سازه و پاره شدن پارچه خواهد شد . 

نکته سوم ) چک اپ فصلی سایبان

بهتر است به صورت سه ماهه یا فصلی تمامی متعلقات سایبان چک گردد تا اگر مشکلی در قسمت سازه یا موتور و پارچه مشاهده شد هر چه سریعتر در خصوص تعمیر اقدام گردد تا اسیب های بیشتری به سیستم وارد نگردد. 

بهتر است در مدل های سیم بکسلی ( تقریبا اکثر مدل ها با استفاده از سیم بکسل طراحی شده اند ) به صورت فصلی ، وضعیت سیم بکسل چک گردد .

سقف برقی متحرک چیست ؟ 

نکته چهارم ) نظافت سایبان اتوماتیک

همیشه سعی کنید سایبان اتوماتیک را تمیز کنید 

بهتر است به صورت ماهانه سطح پارچه سایبان اتوماتیک را تمیز کنید در بسیاری موارد وجود گرد و غبار یا فضولات پرندگان باعث اسیب به پارچه سایبان می گردد. 

دقت کنید در هنگام نظافت از مواد شوینده ای که ممکن است به پارچه سایبان آسیب برساند استفاده ننمایید.

نکته پنجم ) جلوگیری از رسیدن گرما از زیر سایبان

دقت کنید که در زیر فضای سایبان ، از ایجاد آتش یا هرگونه چیزی که باعث افزایش دمای بیش از حد گردد اجتناب نمایید زیرا باعث سوختن پارچه سایبان خواهد شد. 

نکته ششم ) کارشناسی کردن محل نصب سایبان اتوماتیک 

بهتر است سایبان اتوماتیک در هنگام نصب در محلی نصب شود که عاری از هرگونه رطوبت باشد زیرا این رطوبت در دراز مدت باعث ایجاد قارچ و کپک بر روی سایبان گردیده و باعث ایجاد اسیب به پارچه سایبان می گردد. 

سایبان افرود می شناسی ؟

نتیجه گیری 

به صورت کلی بهتر است در مواقعی که قصد استفاده از سایبان اتوماتیک را ندارید سایبان را در حالت جمع شده قرار دهید به جرات می توان گفت که ۹۰ درصد مشکلات و خرابی های سایبان های برقی در حالتی اتفاق می افتد که سایبان در حالت بازشده قرار دارد. 

جدیدترین مقالات

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!