چطور کرکره اتوماتیک فروشگاهی مناسب بخریم ؟

همواره مشتریان در انتخاب کرکره اتوماتیک مناسب برای فروشگاه ( خرید کرکره برقی فروشگاهی  ) خود تردید دارند و همواره نگران امنیت و کیفیت کرکره اتوماتیک می باشند. ما قصد داریم در این مقاله به شما عزیزان یک راهکار مناسب و جامع جهت انتخاب درب اتوماتیک کرکره ای مناسب و امن فروشگاهی ارائه نماییم .  

بررسی برخی از مهمترین نکات در هنگام  خرید خرید کرکره برقی فروشگاهی

معرفی برخی از مواردی که باید در هنگام خرید کرکره های اتوماتیک فروشگاهی مدنظر قرار دهید :

حتما برایتان پیش آمده که جهت سهولت و راحتی در صدد تغییر مکانیزم حرکتی کرکره برقی مغازه خود برایید . در اینجا لازم میدانم که برخی نکات ضروری را برای شما عزیزان مطرح کنیم تا در هنگام خرید درب های اتوماتیک کرکره ای مدنظر قرار دهید.

  • حتما در هنگام خرید کرکره برقی فروشگاهی از جنس و کیفیت پروفیل تیغه الومینیوم اطمینان حاصل نمایید از پارامترهایی که در مورد تیغه باید بررسی گردد یکی وزن پروفیل ( هر مترمربع چند کیلوگرمم ) و دیگری کیفیت رنگ می باشد البته بدون صدا بودن تیغه زیاد در مورد درب های فروشگاهی مدنظر نمی باشد و دو پارامتر اول باید بیشتر بررسی و اعمال گردد. 

بهتر است از مقاله معرفی کامل تجهیزات و قطعات کرکره برقی دیدن فرمایید…

  • مکانیزم عملکردی کرکره برقی قدیمی باید بررسی گردد در واقع در هنگام خرید باید در ابتدا از مکانیزم عملکردی کرکره خود مطلع شوید تا مطابق با آن در صدد تهیه موتور و تجهیزات جانبی درب کرکره ای برایید. عموما کرکره های قدیمی از مکانیزم کاسه فنر – شفت فنر استفاده می کنند که مطابق با ابعاد درب از تعداد کاسه مناسب که در داخل کاسه ها ، فنرهای خاصی متناسب با ارتفاع به شیوه خاص کوک می گردند تا فشار و وزن دهانه بر روی فنر ها قرار گیرد و کاربر بتواند به راحتی درب کرکره ای را حرکت دهد . نکته ای که باید بدان توجه کرد این است که بر روی همان مکانیزم قدیمی کاسه فنر نیز می توان از موتورهای مخصوص سانترال یا سنترال در جهت اتوماتیک کردن سیستم استفاده کرد . البته با توجه به میزان خرابی و خدمات بالا ، این مکانیزم تقریبا منسوخ شده می باشد و عملا با هزینه ای بالاتر و تغییر مکانیزم از موتورهای ساید که هم از گارانتی بهتر و هم قابل تعمیر هستند استفاده می گردد. 
  • پیشنهاد می کنیم در هنگام خرید موتور از برندهای معتبر و با کیفیت استفاده نمایید و از گارانتی آن نیز اطمینان حاصل نمایید. در بسیاری موارد مشتریان فقط به قیمت توجه می کنند و صرفا قیمت پایین برخی از شرکت ها را ملاک قرار می دهند و در موارد نیاز به تعمیر و گارانتی با عدم پاسخگویی فروشنده مواجه می شوند .

پیشنهاد میکنم از مقاله بررسی تخصصی انواع موتورهای درب اتوماتیک کرکره ای دیدن فرمایید…

  • در برخی موارد جهت افزایش زیبایی ظاهری امکان سفارش رنگ های خاص (‌رنگ طرح چوب ) جهت افزایش زیبایی و هارمونی ظاهری وجود دارد البته مقدای تفاوت قیمت در مورد رنگ های سفارشی وجود دارد که البته نسبت به زیبایی ایجاد شده می ارزد.
  • نوع دیگری از تیغه ها که می توان جهت افزایش زیبایی ظاهری از آن ها استفاده کرد تیغه های شفاف پلی کربنات می باشد.
  • در بسیاری موارد ممکن است به دلیل خرابی بالا و مشکلات زیادی که در صورت کندن یراق کرکره قدیمی ایجاد می شود بهتر است از کندن برخی یراق منصرف شویم چون هزینه های جانبی زیادی ایجاد می نماید در بسیاری موارد ریل های هدایت کننده کنار کرکره در داخل سنگ قرار گرفته که کندن آن مشکلات زیادی ایجاد می نماید یا صفحه های مربوط به کاسه فنر را نمی توان به راحتی برش داد که بهتر است در این موارد از همان مکانیزم قدیمی جهت اتوماتیک کردن درب استفاده نمود. 

 

  • استفاده از موتورهای دارای باطری پشتیبان در مناطقی که دارای قطعی برق بالاتری می باشند بهتر است از این گونه موتورها استفاده شود که البته قیمت بالاتری نسبت به موتور های ساده تر دارد . این نکته نیز باید همواره مدنظر خریدار قرار گیرد که موارد خرابی باطری نیز در این مدل موتورها بیشتر دیده می شود.

یکی از بهترین موتورهای کرکره برقی ، موتور کرکره برقی فالکون هست که شرکت زیبادُر نمایندگی رسمی این موتوره … حتما مقاله کامل بررسی موتور را بخونید…..

  • در کرکره های اتوماتیک فروشگاهی چون امکان دسترسی به داخل مغازه وجود ندارد و فقط از مسیر اصلی می توان وارد شد به همین دلیل رول کرکره به سمت بیرون قرار می گیرد تا امکان خلاص کردن موتور و استفاده از درب در مواقعی که مشکلی برای درب ایجاد می گردد یا قطعی برق اتفاق می افتد بتوان از درب اتوماتیک کرکره ای استفاده کرد. بهمین دلیل باید دقت شود که به هیچ وجه اطراف رول کرکره پوشانده نشود.
  • در موارد بسیاری از جاقفلی استفاده می شود تا امنیت درب بالاتر رود به جرات می توان گفت که تقریبا بیش از ۹۰ درصد خدماتی که در مورد درب اتوماتیک کرکره ای اتفاق می افتد به خاطر همین مورد می باشد در واقع هنگامی که قفل کرکره باز نشده و کاربر ، کلید ریموت را می زند موتور شروع به حرکت کرده و باعث از بین رفتن پروفیل تیغه یا از بین رفتن گیربکس و لوله شفت اصلی می گردد در این جا پیشنهاد می کنیم که در صورتی که استفاده از قفل برای شما ضروری است حتما از جاقفلی های برقی استفاده کنید که تا زمانی که قفل باز نشود امکان استفاده از کرکره وجود ندارد و درب در صورت فشردن کلید ریموت هیچ عکس العملی نشان نمی دهد.
  • در برخی موارد که امنیت درب کرکره ای مهم هست می توان از تیغه های پانچ یا سوراخ دار استفاده کرد در این مدل تیغه با توجه به وجود سوراخ امکان مشاهده فضای داخلی فروشگاه مهیا هست که در برخی موارد جهت مشاهده نیروهای امنیتی از شرایط داخل فروشگاه وجود این تیغه ها البته به صورت یک یا دو ردیف ضروری می باشد. 

ثبت ديدگاه

نوزده − 12 =

به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!