فرم بازدید درب برقی پارکینگی

بهتر است قبل از نصب درب برقی پارکینگی ، شرایط درب پارکینگی توسط یک کارشناس متخصص بررسی گردد و عملیات بازدید درب برقی پارکینگی انجام گیرد  تا نصب جک بازویی یا موتور کشویی ریلی پارکینگی اتوماتیک در حالت ایده ال و مناسبی انجام گیرد.

پیشنهاد ما این است که برای بررسی همواره شرایط درب پارکینگی و در هنگام بازدید درب برقی پارکینگی ، یک چک لیست جامع و کامل ، همراه داشته باشید. 

در ادامه برخی از مهمترین نکاتی که باید در هنگام بازدید درب برقی پارکینگی مدنظر قرار دهید بررسی خواهیم کرد. 

۱- بررسی رگلاژ و روان بودن حرکتی درب 

در مرحله اول بازدید درب برقی پارکینگی درب را به صورت دستی بررسی می نماییم و وضعیت رگلاژ بودن درب (‌ یعنی درب در داخل چارچوب و یا در مسیر باز و بسته شدن ، گیر نباشد ) را بررسی می کنیم. 

وضعیت باز و بسته شدن درب به این معنی که درب به سمت داخل باز می شود و یا بیرون . این هم یکی از مسائلی است که در هنگام بازدید درب برقی پارکینگی مدنظر قرار گیرد. همچنین وجود چارچوب برای درب نیز باید بررسی گردد. 

میزان استقامت و کیفیت پروفیل های استفاده شده در ساخت درب نیز باید به صورت کامل از لحاظ وزن و کیفیت جوشکاری نیز بررسی گردد. 

۲- بررسی نیاز به قفل برقی 

پیشنهاد ما این است که در مورد درب هایی که به داخل پارکینگ باز می شوند از قفل برقی استفاده شود تا احتمال سرقت کاهش و امنیت مجتمع افزایش یابد. البته استفاده از قفل برقی با کیفیت خود عاملی است که در جهت فزایش اتامین امنیت و کاهش استهلاک سیستم ، بسیار موثر می باشد.

۳- موقعیت قرار گرفتن بازو 

منظور از این موقعیت ، محل قرار گرفتن پایه عقب و جلوی جک می باشد. در مورد پایه عقب ، با توجه به قرار گرفتن بر روی چارچوب درب ، نیاز هست که فضای لازم (‌در حدود یک مربع ۴۰ در ۴۰ ) وجود داشته باشد. در بسیاری موارد باید عملیات تخریب در محل پایه عقب در جهت ایجاد فضای لازم انجام گیرد. همچنین در مورد پایه جلوی جک ، نیاز هست که ورق درب از استقامت کافی برخوردار باشد در غیر این صورت نیاز هست که از یک پروفیل مناسب در جهت تقویت ورق استفاده گردد. 

همه چیز راجب درب پارکینگی اتوماتیک

۴- بررسی شرایط سیم کشی سنسورها ، جک ها ، فلاشر و مدارفرمان 

بهتر است هنگام بازدید درب برقی پارکینگی ، محل عبور سیم های مربوط به جک ها یا بازوها ، سنسورها و چشم های ضدبرخورد و چراغ هشدار بررسی گردد ( به عنوان مثال درب دارای چارچوب جهت عبور سیم های سنسورها و جک ها می باشد یا خیر ؟ ) 

همچنین در برخی موارد بسته به نیاز مشتری ، نیاز باشد که مدارفرمان در محلی دورتر از بازوها قرار گیرد و نیاز باشد که متراژ سیم بیشتری جهت اتصالات بکارگرفته شود. 

۵- محل قرار گرفتن بازو

یکی از مهمترین ایده ال ترین حالت قرار گرفتن بازو بر روی درب در وسط درب ( به نوعی مرکز ثقل درب ) جهت سواربودن جک بر روی درب می باشد. در این حالت جک در حالتی قراردارد که کمترین فشار به بازو وارد می شود. البته به این نکته باید توجه شود که در مورد درب های روبه بیرون با توجه به اینکه بعد از بازشدن درب ، احتمال برخورد وسایل نقلیه با بازو جک افزایش می یابد جک باید در موقعیت بالایی درب ( یک سوم بالایی درب ) نصب گردد . 

راهبند اتوماتیک پارکینگی چیست ؟

۶- موقعیت و محل قرار گرفتن سنسورهای ضدبرخورد و چراغ هشدار 

همچنین بهتر است در هنگام بازدید درب برقی پارکینگی ، محل قرار گرفتن سنسورها و چراغ هشدار را نیز بررسی کنیم. در برخی موارد نیاز هست که برای سنسورها ، موقعیت مناسبی در نظر گرفته شود ( محل نصب سنسورها در فاصله ۵۰ سانتیمتری از سطح زمین می باشد ) . 

همچنین محل نصب فلاشر ، سلیقه ای می باشد بهتر است که در هنگام نصب چراغ هشدار با مشتری مشورت نمایید و محل نصب چراغ را تاییدیه بگیرید. 

نتیجه گیری 

در این مقاله سعی داشتیم برخی از مهمترین موارد و نکاتی که بهتر است قبل از بازدید درب برقی پارکینگی مدنظر قرار دهید را بررسی نماییم تا بتوانید بدون هیچ گونه مشکل در جهت عقد قرارداد با مشتری اقدام نمایید.

download section

دانلود چک لیست بازدید درب برقی پارکینگی

اگر می خواهی در هنگام بازدید قبل از نصب درب برقی پارکینگ ، یه چک لیست کامل داشته باشی می تونی همینجا دانلود کنی به صورت کاملا رایگان

 

هدف ما پیشرفت روز افزون شما عزیزان می باشد اگه این مطلب برات مفید با دوستانت به اشتراک بزار 

اگه نظر یا مشکلی داری برام بنویس مشاورین ما در خدمت شما هستند

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + یازده =

اسکرول به بالا