چطور جک درب برقی بازویی را خلاص کنیم ؟

درب اتوماتیک در مدل های مختلف خود بوسیله یک موتور الکتریکی و مدارفرمان و سنسورهای مخصوص فعالیت می نماید و این سیستم کاملا وابسته به جریان الکتریکی و برق می باشد و در صورت نبود یا قطع جریان برق ، سیستم درب اتوماتیک کاملا متوقف می شود. 

یکی از مشکلاتی که همواره مشتریان در زمان قطع برق با آن مواجهند طریقه باز و بسته کردن درب اتوماتیک پارکینگی ( خلاص کردن جک درب برقی )  می باشد . در بسیاری موارد افراد به دلیل نا اگاهی یا فراموش کردن شیوه خلاص کردن درب برقی خود ، نمی توانند از پارکینگ خود استفاده نمایند.

پیشنهاد میکنم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا یک آموزش کاملا رایگان برای خلاص کردن درب برقی در اختیار شما عزیزان قرار بدیم.

تمامی مدل های جک درب اتوماتیک جهت استفاده در زمان قطع برق دارای اچار یا سوئیچ مخصوصی می باشند که در قسمتی که توسط کارخانه سازنده ایجاد شده قرار می گیرد و با چرخاندن و حرکت برای سیستم های مختلف ، باعث ازاد شدن گیربکس و حرکت روان سیستم ( خلاص کردن درب برقی ) می گردد. 

مهمترین نکات آموزشی در نصب درب اتوماتیک پارکینگی بازویی 

کارکرد باطری پشتیبان در خلاص کردن درب برقی

همچنین شما می توانید از باطری پشتیبان برای سیستم های درب اتوماتیک ۲۴ ولت و از سیستم های پشتیبان UPS برای تامین انرژی سیستم ۲۲۰ ولت نیز استفاده نمایید تا در زمان قطع برق ، سیستم بتواند به حرکت خود ادامه دهد. 

ذر برخی مدل های درب برقی بازویی یا کشویی پارکینگی از اچار مخصوصی که در برخی مدل ها مثل جک برقی پارکینگی فراز پی سیماران به شکل اچار الن L می باشد و دربرخی مدل های مثل جک برقی پارکینگی فک FAAC ایتالیا به شکل یک اچار شش پره و در برخی مدل ها مثل جک برقی نایس nice به شکل یک اچار سه پره می باشد. در بسیاری مدل ها نیز از یک سوییچ مخصوص یا کلید استفاده می گردد مثل جک برقی پروتکو proteco یا جک برقی بازویی لایف life از کلید یا سوئیچ با سریال نامبر مشخص استفاده می شود. این مدل کلید خلاص کن همانطور که باعث افزایش امنیت مکانیزم خلاص کن می گردد دردسرهایی هم برای مشتری ایجاد می نماید زیرا در صورت مفقود شدن سوئیچ ، باید جک ها باز گردد تا امکان صدور کلید باشد. 

چطور امنیت درب برقی را افزایش دهیم ؟ 

آیا ممکن است خلاص کردن به مکانیزم و ساختار درب برقی اسیب برساند ؟ 

یکی از نکات مهم که در هنگام خلاص کردن جک درب برقی باید بدان توجه کرد این است که باید کلید خلاص کن کاملا چرخانده شود در غیر این صورت و در صورتی که کلید به صورت کامل چرخانده نشود احتمال اسیب به گیربکس و چرخ دنده های داخلی جک می گردد. 

چطور درب برقی پارکینگی مناسب بخریم ؟ 

آموزش خلاص کردن جک درب برقی در مدل های مختلف 

در ادامه شیوه خلاص کردن جک درب برقی چند مورد از برترین برندهای درب اتوماتیک یا جک برقی پارکینگی را بررسی خواهیم کرد.

شیوه خلاص کردن جک بازویی بنینکا beninca

خلاص کردن جک برقی بازویی بنینکا Beninca

کلید خلاص کن جک بازویی بنینکا به شکل سوئیچ می باشد که بعد از چرخاندن کلید ، امکان باز کردن قسمت پلاستیکی رو پوسته وجود دارد با کشیدن قسمت پلاستیکی مطابق شکل ، امکان باز کردن جک به صورت دستی مهیا می شود و جک کاملا ازاد و خلاص می گردد.

نحوه خلاص کردن جک بازویی محک

خلاص کردن جک برقی بازویی محک

کلید خلاص کن جک بازویی محک به شکل یک اچار الن شش پره می باشد که بعد از چرخاندن کلید ، امکان باز کردن جک به صورت دستی مهیا می شود و جک کاملا ازاد و خلاص می گردد.

نحوه خلاص کردن جک بازویی نایس nice

خلاص کردن جک برقی بازویی نایس Nice

کلید خلاص کن جک بازویی نایس nice به شکل سوئیچ می باشد که بعد از چرخاندن کلید ، امکان باز کردن قسمت پلاستیکی رو پوسته وجود دارد با کشیدن قسمت پلاستیکی مطابق شکل ، امکان باز کردن جک به صورت دستی مهیا می شود و جک کاملا ازاد و خلاص می گردد.

شیوه خلاص کردن جک بازویی پروتکو proteco

خلاص کردن جک برقی بازویی پروتکو مدل ACE

کلید خلاص کن جک بازویی پروتکو مدل ACE به شکل سوئیچ می باشد که بعد از چرخاندن کلید ، امکان باز کردن قسمت پلاستیکی جلوی پوسته وجود دارد با کشیدن قسمت پلاستیکی مطابق شکل ، امکان باز کردن جک به صورت دستی مهیا می شود و جک کاملا ازاد و خلاص می گردد.

نحوه خلاص کردن جک بازویی پروتکو proteco

خلاص کردن جک برقی بازویی پروتکو مدل Leader

کلید خلاص کن جک بازویی پروتکو مدل leader به شکل سوئیچ می باشد که بعد از چرخاندن کلید ، امکان باز کردن قسمت پلاستیکی جلوی پوسته وجود دارد با کشیدن قسمت پلاستیکی مطابق شکل ، امکان باز کردن جک به صورت دستی مهیا می شود و جک کاملا ازاد و خلاص می گردد.

نحوه خلاص کردن جک بازویی هیدرولیک فک faac

خلاص کردن جک برقی بازویی هیدرولیک فک FAAC

کلید خلاص کن جک بازویی هیدرولیک فک FAAC به شکل یک اچار مخصوص می باشد که با چرخاندن اچار امکان بازکردن درپوش پلاستیکی می باشد سپس شما به خلاص کن اصلی جک دسترسی خواهید داشت که بعد از چرخاندن شاسی ، جک ازاد شده و امکان بازکردن جک به صورت دستی مهیا می شود.

شیوه خلاص کردن جک بازویی جنیوس genius

خلاص کردن جک برقی بازویی جنیوس Genius

کلید خلاص کن جک بازویی جنیوس در این مدل به شکل اچار می باشد که بعد از چرخاندن اچار درجهت عقربه های ساعت ، امکان باز کردن جک به صورت دستی مهیا می شود.

نحوه خلاص کردن جک بازویی جنیوس genius

خلاص کردن جک برقی بازویی جنیوس Genius

کلید خلاص کن جک بازویی جنیوس در این مدل نیز به شکل یک اچار فابریک نارنجی رنگ می باشد که بعد از چرخاندن اچار درجهت عقربه های ساعت ، امکان باز کردن یک روکش پلاستیکی مهیا می گردد که بعد از بازشدن این قسمت ، امکان باز کردن جک به صورت دستی مهیا می شود.

شیوه خلاص کردن جک کشویی ریلی

خلاص کردن جک برقی کشویی ریلی فک FAAC

کلید خلاص کن جک کشویی ریلی فک FAAC به شکل یک سوییچ مخصوص می باشد که دارای شماره سریال مشخص می باشد با چرخاندن اچار امکان بازکردن درپوش پلاستیکی می باشد بعداز بازکردن درپوش پلاستیکی ، جک ازاد شده و امکان بازشدن درب به صورت دستی مهیا می گردد.

اگه دنبال بازکردن و خلاص کردن درب برقی خاصی هستی همینجا سوالتو مطرح کن در اسرع وقت آموزش میدهیم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!