نصب جک برقی پارکینگی

در هنگام اجرا و نصب درب برقی بازویی به چه نکاتی باید توجه کنیم ؟

با توجه به گسترش استفاده از درب های اتوماتیک بازویی پارکینگی ، همکاران بسیاری در این زمینه اقدام به نصب و خدمات این مدل از درب های اتوماتیک می نمایند. در این مقاله قصد داریم نکات بسیار مهمی را که حتما همکار گرامی باید در نصب درب برقی بازویی رعایت کنند را بررسی خواهیم کرد. 

آنچه نیاز هست راجب درب پارکینگی اتوماتیک بدانید !

شرایط درب پارکینگ

قبل از اینکه جک ها بر روی درب نصب گردد حتما رگلاژ و حرکت روان درب چک گردد تا کمترین فشار به بازوهای جک وارد شود. 

حتما دقت شود که درب بادگیر نباشد زیرا بیشترین فشار به درب ناشی از فشار باد می باشد و حتما باید پروفیل های درب اصلاح گردد تا باد به راحتی از داخل درب عبور کند

در مورد درب های روبه داخل ، باید فضای لازم جهت نصب جک ها وجود داشته باشد در بسیاری موارد نیاز به تخریب و سنگ کاری مجدد وجود دارد . 

وجود برق ۲۲۰ ولت شهری تا محل مدارفرمان جک برقی ضروری است .

پرده هوا چیست ؟

learn instal - نصب جک درب پارکینگ

نصب بازو درب پارکینگ

نصب جک ها باید بر روی مطمئن ترین و محکم ترین قسمت درب آهنی ( چارچوب یا به اصطلاح کم درب ) نصب گردد . 

در انتخاب کورس و طول بازوی جک دقت شود که جک مطابق با عرض درب انتخاب گردد در غیراینصورت فشار به بازو و باعث زودتر مستهلک شدن بازو خواهدشد. 

یکی از پارامترهایی که باعث مستهلک شدن زودتر جک می گردد میزان تردد از درب پارکینگ می باشد در صورتی که تردد بیش از حد از درب پارکینگ انجام می گیرد حتما از سیستم های الکتروهیدرولیک اروپایی استفاده گردد . همین مساله دردسرهای زیادی برای همکاران ایجاد کرده است. 

پارامتر دیگری که حتما باید متناسب با آن جک درب برقی مناسبی انتخاب گردد وزن درب پارکینگ می باشد. در واقع باید قدرت جک برقی حتما متناسب با وزن درب باشد.

کورس بازو - نصب جک درب پارکینگ

خرید بهترین اکسس کنترل

دقت شود که بازوها در مورد درب های روبه داخل در قسمت وسط درب ( مرکز ثقل درب ) جهت سواربودن جک بر روی درب و در مورد درب های روبه بیرون در قسمت بالایی درب جهت جلوگیری از برخورد احتمالی وسایل نقلیه با بازو نصب می گردد. 

دقت شود تا زمانی که جوشکاری پایه های جک انجام نشده سیم کشی بازو ها ، سنسورها و فلاشر انجام نگردد در غیر اینصورت احتمال قطعی و اب شدن کابل ها وجود دارد

بهتر است جهت جلوگیری از فشار بیش از حد به بازوها ، نوعی استپر در ابتدا و انتهای کورس جک جهت جلوگیری از فشار به ان در نظر گرفته شود و با جوشکاری ثابت گردند.

نصب چشمی درب پارکینگ

در مورد درب هایی که رو به داخل باز می شوند باید سنسور یا فتوسل های ضدبرخورد ، بیرون درب نصب گردند  و در مورد درب هایی که روبه بیرون باز می شوند ، فتوسل های ضدبرخورد داخل مجتمع نصب می گردند.

فتوسل های ضدبرخورد در فاصله ۵۰ سانتیمتری از سطح زمین باید نصب گردند.

در برخی مدل های سنسورها یا فتوسل های ضدبرخورد ، یک قاب محافظ جهت جلوگیری از سرقت و برخوردهای احتمالی طراحی شده است. ( مثل سنسور ضدبرخورد یا فتوسل سیماران ) 

بهتر است فلاشر یا چراغ هشدار در محلی نصب گردد که کمترین لرزش را داشته باشد زیرا این لرزش ها باعث سوختن لامپ فلاشر می گردد.

راهنمای خرید سایبان اتوماتیک

کشی جک برقی - نصب جک درب پارکینگ

نصب مدارفرمان جک درب پارکینگ

بهتر است مدارفرمان یا مرکز کنترل درب اتوماتیک پارکینگی در محلی نصب گردد که کمترین میزان رطوبت و نورخورشید به آن برسد و یا حفاظی برای آن در نظر گرفته شود زیرا بیشترین اسیب ناشی از رسیدن رطوبت به مدارفرمان می باشد.

در برخی مناطق به دلیل وجود سیگنال های مزاحم ، ارتباط ریموت کنترل با مدارفرمان دچار مشکل می گردد که در این مناطق باید از گیرنده یا رسیورهای با فرکانس خاص و ضدنویز استفاده کنید. 

با ما تماس بگیرید.

نتیجه گیری نصب درب برقی بازویی

در پایان به شما عزیزان توصیه می کنیم که حتما به نکات بالا توجه کنید که نتیجه تجربه متخصصین نصب و اجرای شرکت زیبادُر می باشد و هدف ما از ارائه این مشاوره ، درگیری کمتر با مشتری و اسایش شما عزیزان می باشد. بسیاری از همکاران به دلیل همین انتخاب های نامناسب ، با مشکلات بسیاری مواجه شدند.

هدف ما پیشرفت روز افزون شما عزیزان می باشد اگه این مطلب برات مفید با دوستانت به اشتراک بزار 

اگه نظر یا مشکلی داری برام بنویس مشاورین ما در خدمت شما هستند

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 6 =

اسکرول به بالا