اموزش نحوه خلاص کردن کرکره برقی

چطور درب اتوماتیک کرکره ای را بدون برق باز کنیم ؟

درب اتوماتیک کرکره ای در مکانیزم های مختلفی کار می شود که هر مکانیزم از یک مدل موتور خاص استفاده می کند و باید دستورالعمل متناسب با نوع موتور در جهت باز کردن درب اتوماتیک را بدانیم تا بتوانیم در زمان قطع برق ، این مدل درب اتوماتیک را خلاص و باز نماییم.

بررسی انواع مکانیزم حرکتی موتور کرکره برقی 

در ابتدا انواع مدل ها و مکانیزم های موتور درب اتوماتیک کرکره ای را بررسی می نماییم.

مکانیزم موتور کرکره برقی سانترال یا کاسه فنر :

در این مدل مکانیزم درب اتوماتیک کرکره ای که کاملا وابسته به کاسه فنر می باشد نوع موتور استفاده شده معروف به موتورهای سانترال یا شفت فنر مرکزی می باشد که شیوه خلاص کردن این مدل موتور به این شکل است که موتورهای سانترال دارای یک سیم بکسل می باشند که بوسیله یک دسته مخصوص به صورت پیچشی ، سیم بکسل ، دهانه موتور را از شفت جدا می کند و امکان باز کردن درب و بالا دادن آن را به صورت دستی مهیا می نماید .

در واقع در این مدل درب ، با ازادشدن موتور از کاسه ها ، فشار و وزن دهانه به کاسه فنر ها منتقل شده و می توان به راحتی درب اتوماتیک کرکره ای را جابه جا کرد.

مکانیزم موتور کرکره برقی توبولار یا موتورهای داخل لوله :

در این مدل مکانیزم که موتور داخل یک لوله یا شفت قرار گرفته بوسیله یک اچار که در قسمت سر موتور قرار می گیرد می توان موتور داخل لوله را در زمان هایی که برق نداریم چرخاند. در موتور توبولار همواره موتور با تیغه ها درگیر هست و نمی توان موتور را ازاد نمود تنها بوسیله این اچار و با چرخاندن ان ، میتوان درب اتوماتیک را با سرعتی پایین به سمت بالا یا پایین هدایت نمود. 

مکانیزم موتور کرکره برقی ساید جهت خلاص کردن : 

موتور ساید کرکره برقی با توجه به مکانیزم ساده حرکتی ، از استقبال بیشتری برخوردار شده و شیوه خلاص کردن درب کرکره ای برای این مدل مکانیزم راحت می باشد. 

خلاص کردن کرکره اتوماتیک با موتور ساید به مانند چرثقیل های زنجیری می باشد . در واقع موتور های ساید از یک زنجیر که همواره به موتور متصل می باشد بهره می برند که در هنگام قطع برق یا بروز هرگونه مشکل ، با چرخاندن زنجیری می توان به اهستگی درب کرکره ای را به سمت بالا یا پایین هدایت نمود.

راهکار استفاده از باطری یا UPS‌ پشتیبان جهت استفاده از درب کرکره ای در زمان قطع برق

یکی از راهکارهایی که می توان در زمان قطع برق از ان استفاده کرد بکارگیری باطری پشتیبان برای موتورهای ۲۴ ولت ( موتور ساید DC ) و یا بکارگیری از UPS های اضطراری برای پشتیبانی از موتور های ۲۲۰ ولت می باشد که البته هزینه های بالایی را ایجاد می نماید و تنها در مواردی که قطعی برق ممکن است مشکلاتی ایجاد نماید توجیه استفاده خواهد داشت. 

آموزش خلاص کردن انواع مدل های درب اتوماتیک کرکره ای به صورت تصویری

در این قسمت سعی داریم به صورت تصویری آموزشی در خصوص شیوه خلاص کردن کرکره اتوماتیک در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

خلاص کردن موتور توبولار درب کرکره ای برقی

خلاص کردن کرکره اتوماتیک با موتور توبولار

خلاص کردن این مدل درب اتوماتیک کرکره ای بوسیله یک اچار مخصوص مشابه اچار های L شکل می باشد که با چرخاندن اچار به صورت دایره ای ، درب برقی رول اپ به سمت بالا یا پایین مطابق با چرخش حرکت می نماید.

خلاص کردن موتور سانترال درب کرکره ای برقی

خلاص کردن کرکره اتوماتیک با موتور سانترال

خلاص کردن این مدل درب اتوماتیک کرکره نیز بوسیله یک سیم بکسل که ارتباط مستقیم با فک های موتور دارد انجام می گیرد در واقع با کشیدن سیم بکسل ، فک های متصل به شفت یا لوله ، ازاد شده و اجازه کنترل دستی کرکره اتوماتیک داده می شود.

خلاص کردن موتور ساید درب کرکره ای برقی

خلاص کردن کرکره اتوماتیک با موتور ساید

خلاص کردن این مدل درب برقی کرکره بوسیله یک زنجیر که همواره به گیربکس موتور متصل هست انجام می گیرد در واقع با چرخاندن زنجیر موتور ساید در جهت حرکت اهسته و نرم درب اتوماتیک کرکره ای اقدام شده و درب به سمت بالا یا پایین حرکت می نماید.

اگه هنوز سوالی داری و نمیتونی درب اتوماتیک کرکره ای خودتو باز کنی همینجا مطرح کن در اسرع وقت مشاورین ما به شما پاسخ میدن

ثبت ديدگاه

نه − هشت =

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!