لوگو زیبادر

پشتیبانی و فروش : 09159151003

اتوماسیون پارکینگ هوشمند

پارکینگ هوشمند چیست ؟

امروزه با توجه به کمبود فضای شهری و نیاز روز افزون به پارکینگ ، استفاده از سیستم های هوشمند سازی پارکینگی در جهت مدیریت فضای پارکینگ ها و افزایش درامد افزایش یافته است. در جهت ایجاد پارکینگ هوشمند از سیستم های اتوماسیون هوشمند پارکینگ و نرم افزار های مدیریتی پارکینگی استفاده می شود تا حداکثر بازدهی را در مدیریت و استفاده از شرایط پارکینگ داشته باشیم و با توجه به گزارش های دریافتی از سنسورها و نرم افزار مدیریت پارکینگ به راحتی می توان عملیات مدیریت پارکینگ را انجام داد. 

یکی از مدل های سیستم اتوماسیون پارکینگ استفاده از نرم افزار مدیریت و تگ های شناسایی و چند سیستم سخت افزاری می باشد به این شکل که تعدادی تگ برای هر وسیله نقلیه به صورت اختصاصی نصب می گردد و به محض ورود خودرو به ورودی پارکینگ ، با توجه به وجود آنتن های مخصوص جهت شناسایی تگ ها ، عملیات بررسی و مدیریت وسیله نقلیه آغاز می گردد. این سیستم یکی از جدیدترین سیستم های هوشمند سازی پارکینگ ها می باشد که می تواند به انواع سیستم های کنترل تردد از قبیل راهبند های اتوماتیک پارکینگی متصل گردد. 

راهنمای خرید راهبند اتوماتیک

قابلیت سیستم هوشمند پارکینگ

کاربرد هوشمند سازی پارکینگ

از این سیستم می توان برای پارکینگ های سازمان های بزرگ خصوصی و دولتی – کارخانجات – استخرها – هایپرها استفاده کرد همچنین برخی از کاربری های دیگر مانند اتوماسیون شهربازی ها ، مجموعه های ورزشی و باشگاه ها ، مدارس و….

RFID چیست ؟ 

RFID یکی از جدیدترین تکنولوژی هایی ات که محبوبیت آن به صورت روز افزون در حال افزایش هست و با توجه به کارایی های متعدد این محصول از آن در بیشتر صنایع استفاده می شود تا مدیریت آسان و سریعتر را داشته باشیم.

کلمه RFID مخفف کلمات Radio Frequency Identefication می باشد و به معنی تکنیک استفاده از فرکانس رادیویی جهت تشخیص موقعیت اجسام می باشد که عموما در سیستم های مختلف از تجهیزات زیر تشکیل می شود : 

 • کارتخوان 
 • آنتن جهت ارسال سیگنال 
 • تگ های مخصوص جهت انعکاس سیگنال دریافتی 

عملکرد سیستم RFID

اصل کارکرد تمامی سیستم های RFID یکسان هست و به شکلی است که داخل تمامی کارت ها ، تراشه تگ RFID قرار گرفته است و کارکرد آن به این شکل است که هنگامی که کارتخوان ها ، سیگنالی ارسال می کنند تراشه موجود در تگ از طریق سیگنال تحریک و تغذیه شده و سیگنالی برای فرستنده ارسال می کند و فرستنده سیگنال ارسال شده را تحلیل کرده و وجود تراشه را تشخیص و در جهت انجام عملیات و مدیریت اقدام می نماید. محدوده تشخیص سیستمهای RFID وسیع هست و علاوه بر فرکانس تگ به عواملی چون حساسیت تگ و اندازه آنتن نیز بستگی دارد .

اتوماسیون پارکینگ هوشمند در مشهد

شرکت زیبادُر با توجه به در دست داشتن نمایندگی های متعددی از برندهای مطرح جهان و بهره گیری از دانش فنی و تجربه متخصصان خود در زمینه طراحی و مشاوره ، فروش انواع اتوماسیون پارکینگ هوشمند در مشهد فعالیت می نماید . 

مزایای هوشمند سازی پارکینگ

parking automation

برخی از مهمترین مزایای هوشمند سازی پارکینگ عبارتنداز : 

 • امکان دسترسی به اطلاعات دقیق و آنلاین از تردد وسایل نقلیه 
 • افزایش سرعت مدیریت شرایط پارکینگ
 • صرفه جویی در نیروی انساانی 
 • صرفه جویی مالی و کاهش هزینه 
 • افزایش امنیت و کاهش سرقت های احتمالی 
 • امکان ایجاد دسترسی و محدودیت برای کاربران 
 • امکان ایجاد گزارش های کامل از تردد کاربران و وسایل نقلیه 
 • افزایش درامد زایی 
 • افزایش کارایی و بازدهی پارکینگ
 • امکان تشخیص فضاهای خالی در پارکینگ

انواع اتوماسیون پارکینگ

برخی از مهمترین اتوماسیون های پارکینگ عبارتنداز :

 • سیستم اتوماسیون هوشمند کنترل تردد پلاک خوان 
 • سامانه کنترل تردد با استفاده از کارت خوان ( تگ های شناسایی مبتنی بر RFID ) بوسیله آنتن های تگ ریدر 

اتوماسیون هوشمند پارکینگی  RFID

سیستم اتوماسیون هوشمند پارکینگی RFID در واقع سیستم شناسایی تردد خودرو در فاصله ۳ تا ۱۰ متری می باشد که مجهز به ابزارهای برد بلند در جهت تشخیص تردد وسایل نقلیه می باشد که امکان کنترل بوسیله راهبند های اتوماتیک پارکینگی را داراست.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 16 =

اسکرول به بالا