لوگو زیبادر

بهترین پنجره دوجداره

بهترین پنجره دوجداره

فهرست این مقاله ( با کلیک روی هر عنوان به آن قسمت منتقل می شوید)

بهترین پنجره دوجداره

بهترین پنجره دوجداره چه ویژگی هایی دارد؟ همانطور که میدانید در یک ساختمان یکی از مهم ترین چیزهایی که هم برای آرامش و آسایش ساکنین اهمیت دارد و هم تاثیر زیادی در ظاهر و زیبایی خانه دارد. بنابراین باید در انتخاب آن نهایت دقت را داشته باشید.

اما بهترین پنجره دوجداره کدام است؟ چگونه بهترین پنجره دوجداره را انتخاب کنیم؟

انتخاب بهترین پنجره دوجداره

برای دریافت پاسخ تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

معرفی بهترین پنجره دوجداره

پنجره دوجداره یا همان upvc نسل جدیدی از پنجره است که ویژگی های منحصر به فردی نسبت به پنجره های آهنی قدیمی دارد و چندین سال است که مهندسین برای ساختن ساختمان هایشان از آن استفاده می کنند.

حتما وقتی در اتوبان‌ها رد می‌شوید رقابت شرکت‌ها برای معرفی بهترین پنجره دو جداره را دیده‌اید. به‌طوری که انگار خودتان می‌توانید مثل خرید آنلاین لباس، پنجره دوجداره سفارش دهید. واقعا پنجره سفارش دادن اینقدر راحت است؟ راستش خیر. شما باید ابتدا انواع پنجره‌های دو جداره را بشناسید و بر اساس وضعیت ساختمان و طراحی نما، ویژگی‌های مورد نیازتان را در انواع پنجره دو جداره بررسی کنید، سپس بهترین پنجره دو جداره را بر اساس بودجه مورد نظرتان سفارش دهید. به علاوه نصب پنجره دو جداره هم کلی نکته دارد که اگر درست انجام نشود، عمر پنجره کم می‌شود.

صدای شکستن شیشه‌ی پنجره در گذشته جزئی از زندگی مردم بوده است. گاهی به‌خاطر سنگ زدن بچه‌های بازیگوش محل بود، و یا گاهی برخورد توپ به شیشه موقع بازی. اما شکستن‌ها و سروصداها تمام ماجرا نبود. سر و کله‌ی معضل اصلی در تابستان و زمستان پیدا می‌شد. زمانی که بخاری تا آخر شعله‌ور بود اما نصف گرمای خانه اتلاف می‌شد.

گذشت تا شیشه‌ها هم مثل تمام چیزهای قدیمی تغییر کردند. پیشرفت کردند و به روز شدند. تا این‌که سرانجام پنجره دو جداره وارد بازار شد. این پنجره با مزایای بهینه‌اش تحول بزرگی در صنعت ساختمان ایجاد کرد. این روزها بازار پر از انواع مدل، کیفیت و قیمت پنجره دوجداره است. در این فراوانی، خریدن یک پنجره دو جداره برای ساختمان اصلاً مسئله نیست. مسئله‌ی اصلی انتخاب بهترین پنجره دوجداره برای خانه‌مان است.

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و ماشینی شدن زندگی ها رفت و آمد ماشین ها هم بسیار زیاد شده است و این موضوع روز و شب ندارد! یعنی به صورت شبانه روز سر و صدای ماشین ها و کارگران و دستگاه هایی که با آن ها مشغول بتن ریزی و ساخت خانه هستند بسیار زیاد شده است! در هر کوچه ای هم یا خانه در حال بازسازی است و یا در حال ساخت! به همین دلیل نیاز به یک جنس محکم است که سر و صدا را کم کرده و آرامش را به خانه بیاورد!

یکی از بزرگترین خواص این پنجره ها کاهش سر و صدا و آلودگی صوتی است.

1.   پنجره دو جداره عایق صوتی بسیار خوبی است

تصور کنید که در تهران ۸ میلیون نفر ساکن هستند. یعنی به اندازه‌ی یک کشور خیلی کوچک در این شهر جمعیت وجود دارد. شهر واقعاً شلوغ است و در شرایط امروزی زندگی، شما مجبورید با چیزهای مختلفی در خارج از خانه کلنجار بروید که ممکن است اعصاب شما را بهم بریزند. مشکلات کاری، تصادفات، درگیری‌های اجتماعی و خیلی چیزهای دیگر.
زمانی که به خانه می‌رسید به تنها چیزی که احتیاج دارید و به آن فکر می‌کنید یک گوشه‌ی دنج آرامش‌بخش است. سکوت همه‌ی آن چیزی است که نیاز دارید. اما شلوغی شهر حتی در خانه هم دست از سر شما برنخواهد داشت! در چنین شرایطی درب و پنجره دو جداره به کمک شما می‌آید و شما را نجات خواهد داد و از نفوذ سروصدای اضافی به محیط سکونت شما جلوگیری خواهد کرد.

خرید بهترین پنجره دوجداره

2.   پنجره دو جداره عایق حرارتی بسیار خوبی است

هزینه‌هایی که برای گرم کردن یا سرد کردن خانه می‌کنید چه‌قدر است؟ اگر فکر می‌کنید این هزینه‌ها زیاد است و ماهانه پول زیادی بابت انرژی‌های مصرفی خانه صرف می‌کنید شاید مشکل با نصب درب و پنجره دو جداره حل شود. این پنجره‌ها به خاطر پروفیل‌هایی که در آن استفاده می‌شود و عایق بندی و قالب‌بندی مطمئنشان از اتلاف بخش عظیمی از انرژی جلوگیری می‌کنند و در کاهش هزینه‌ها نقش به سزایی دارند.

3.   درب و پنجره دو جداره عایق گرد و غبار بسیار خوبی است

برای اکثر ما، بخشی از برنامه‌ی جمعه تمیزکاری و گردگیری منزل است. کاری که هیچ‌وقت تمامی نداره و تا هفته بعد گردوغبارهای جدید در خانه جا خوش می‌کنند. اما خبر خوب این است که پنجره دوجداره می‌تواند تا اندازه‌ی زیادی به کمک شما بیاید و در نظافت خانه کمک کند! این پنجره‌ها به دلیل ساختار خود از نفوذ گرد و غبار به خانه‌های شما جلوگیری می‌کنند. و فاصله‌ی میان نظافت‌های خانگی را به طرز چشم‌گیری افزایش می‌دهد.

پروفیل چه اهمیتی در بهترین پنجره دو‌جداره دارد؟

پروفیلی که در ساخت پنجره دوجداره به کار می‌رود یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که باید به آن توجه کرد. معمولاً در مصارف مختلف به پروفیل‌هایی با خصوصیات و ویژگی‌های مختلف نیز نیاز داریم. اما در ایران به چنین نکاتی توجه نمی‌شود و انتخاب تنها براساس  قیمت صورت می‌گیرد.

  • یکی از استانداردهای مهم در انتخاب پروفیل پنجره دوجداره ضخامت دیواره‌ی آن است. استاندارد بین‌المللی در این مورد ۳ میلی‌متر است.
  • استاندارد بعدی جنس پروفیل است. امروزه استفاده از پروفیل‌ها آهنی و آلومینیومی توجیه چندانی ندارد. این پروفیل‌ها باعث اتلاف انرژی شده و مزایای چندانی برای استفاده ندارند. در عوض نسل جدید و بهینه پروفیل مثل انواع آلومینیم ترمال بریک، آلوود و UPVC از نظر کیفیت و کارایی بهترین انتخاب هستند.

تقویت کننده گالوانیزه چه نقشی در بهترین پنجره دو‌جداره دارد؟

تأمین استحکام درب و پنجره دوجداره توسط تقویت کننده‌ی گالوانیزه‌ی داخل پروفیل انجام می‌شود. گالوانیزه‌ی مورد نظر را باید با توجه به ابعاد محفظه قرارگیری تعیین کرد. همچنین باید توجه داشت که ضخامت ورق آن باید حداقل یک و نیم میلی‌متر باشد.

توجه: تولید درب و پنجره upvc یک کار کاملا تخصصی و حرفه ای می باشد که باید توسط افراد خبره در این زمینه انجام شود! شما نمی‌توانید بدون داشتن علم در این زمینه موفق شوید!

اگر نیاز به مشاوره برای خرید پنجره upvc دارید با تیم زیبادر به صورت رایگان در تماس باشید.

 

 

 

 

اگر زندگی در یک خانه‌ی کم ‌نور را تجربه کرده باشید حتما از اهمیت نورگیری فضا باخبر هستید. یک خانه با پنجره‌های نامناسب چشم‌انداز، تهویه، زیبایی فضا، و ورود نور را مختل می‌کند. حتی از نظر روانی، محیط تاریک به تدریج می‌تواند باعث بی‌حالی و افسردگی شما شود.

انواع پنجره کدامند؟

برای جواب این سوال پاسخ‌های متفاوتی می‌توانم به شما ارائه کنم. بگذارید بهتر بگویم، پنجره فقط یک تکه نیست. برای تولید آن‌چیزی که شما می‌بینید، قطعات مختلف پروفیل(فریم)، شیشه، درز، یراق‌آلات و … روی هم سوار می‌شوند تا پنجره‌ی نهایی به شما تحویل داده شود. پس بهتر است انواع پنجره را به تفکیک قطعات دسته بندی کنیم:

  • فریم پنجره: وقتی مردم از انواع پنجره صحبت می‌کنند منظورشان بیشتر جنس همین قاب است. فریم‌ها در انواع چوبی، آهنی، آلومینیومی، آلوود، pvc و upvc موجود هستند.
  • شیشه پنجرهقسمت شیشه وظیفه عبور نور را دارد و در انواع تک‌جداره، دوجداره و هوشمند و… تولید می‌شود. که امروزه شیشه دوجداره رایج‌ترین آن‌ها است.
  • یراق آلاتوجود یراق‌آلات بیش‌تر به نحوه باز و بسته شدن پنجره برمی‌گردد. طبق مدل‌های کشویی، دوطرفه، کلنگی، محوری و… یراق آلات متفاوت به کار برده می‌شود.

به طور کلی بهترین پنجره دوجداره پنجره ای می باشد که هم عایق گرما و سرما باشد و هوای داخل را متعادل نگه دارد و هم سر و صدا را به داخل نفوذ ندهد.

همچنین نور کافی را به داخل خانه بیاورد. در هنگام خرید پنجره به نوع پروفیل آن دقت نمایید. معمولا برند ویتانوا، ویستابست یکی از سرشناس ترین و بهترین برندهایی است که تا کنون بسیار مورد رضایت کاربران قرار گرفته است و از امتحان سربلند بیرون آمده است.

در نهایت در هنگام خرید به ضمانت و گارانتی محصول هم کاملا دقت نمایید.

 

 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 8 =

اسکرول به بالا