لوگو زیبادر
چشمی درب اتوماتیک شیشه ای

چشمی درب اتوماتیک شیشه ای

 • چشمی درب اتوماتیک شیشه ای چیست و چطور کار می کند ؟ 

  خرید چشمی درب اتوماتیک شیشه ای

  چشمی درب اتوماتیک شیشه ای را می توان یکی از مهمترین و حساس ترین قطعات درب شیشه ای اتوماتیک دانست که وظیفه اصلی در جهت تشخیص حرکت و ارسال فرمان به مدارفرمان در جهت بازشدن درب اتوماتیک را بر عهده دارد. 

  شرکت زیبادُر  با استفاده از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا در جهت ارائه به روز ترین تجهیزات درب های اتوماتیک تلاش می نماید. در این مقاله به صورت تخصصی انواع سنسورهای درب اتوماتیک شیشه ای را بررسی می نماییم. با توجه به وجود سنسورهای مختلفی که در سیستم های اپراتور درب شیشه ای وجود دارد باید یکی از معیارهای انتخاب اپراتور مناسب ، بررسی سنسور اپراتور باشد چون سنسور درب اتوماتیک شیشه ای در کیفیت ها و حساسیت مختلفی وجود دارد که در ایمنی درب اتوماتیک ، تاثیر بسزایی دارد.سنسور درب اتوماتیک در جهت تشخیص تردد مورد استفاده قرار می گیرد حتما با کارشناسان زیبادُر در ارتباط باشید.

  انواع چشمی درب اتوماتیک شیشه ای

  برخی از مهمترین مدل های چشم درب شیشه  عبارتند از :‌

  • سنسورهای مادون اکتیو
  • سنسورهای مادون پسیو
  • سنسورهای ماکروویو

  راهنمای خرید اکسس کنترل مناسب

  سنسورهای درب اتوماتیک شیشه ای در دو نقطه از درب اتوماتیک نصب می گردند . عموما سنسور ماکروویو در پیشانی درب اتوماتیک و سنسور نقطه ای مادون قرمز در فاصله ۵۰ سانتیمتری از زمین ، سنسور دیگر می تواند نصب گردد که بصورت نقطه ای عمل می نماید.

  عملکرد سنسور درب اتوماتیک شیشه ای

  سنسور درب شیشه ای اتوماتیک به محض اینکه شی یا جسمی از مقابل پرده ایجاد شده بوسیله امواج سنسور ، عبور کند بلافاصله به مدار فرمان ، سیگنالی ارسال کرده و مدارفرمان در جهت حرکت سیستم از طریق انتقال فرمان به موتور و سپس حرکت درب ، عمل می نماید. برخی از عواملی که بر روی کیفیت عملکرد سنسور درب اتوماتیک شیشه ای تاثیر می گذارند عبارتند از :

  • رطوبت محیط
  • میزان نور فلورسنت محیط
  • ضربه و فشار به سنسور
  • امواج مغناطیسی محیط
  • لرزش های ناشی از تجهیزات محیطی

  در مواردی که مشکلاتی برای درب اتوماتیک و سنسور آن ، ایجاد می گردد حتما باید وضعیت سنسورها به صورت کامل توسط متخصص بررسی گردد.

   

  بهترین درب اتوماتیک شیشه ای

  سنسور چشمی درب اتوماتیک شیشه ای

  sensor glass door

  سنسور چشمی درب اتوماتیک شیشه ای را می توان را دو دسته عمده تقسیم بندی کرد :‌

  • سنسور مادون قرمز اکتیو : در این مدل سنسور درب اتوماتیک امواج مادون قرمز به صورت مستمر تابیده شده و در صورت شکسته شدن امواج توسط جسم خارجی ، فرمان به مرکز کنترل ارسال می گردد.
  • سنسور ماکروویو : در این مدل سنسور ، سنسور به صورت مداوم امواج ماکروویو را ارسال و بازگشت موج را بررسی می کند در صورتی که با موج ارسالی تفاوت نداشته باشد اتفاقی رخ نمی دهد در غیر اینصورت به مرکز کنترل ، فرمان ارسال می شود.

  سایبان اتوماتیک چیست ؟

  قیمت چشمی درب اتوماتیک شیشه ای

  با توجه به تنوع بالای چشمی درب اتوماتیک شیشه ای ، قیمت های مختلفی برای سنسور ها وجود دارد که می تواند رنج قیمتی بین 500.000 تومان تا 5.000.000 تومان داشته باشد. شما می توانید برای اطلاع از قیمت روز انواع چشمی درب اتوماتیک شیشه ای با ما تماس بگیرید.

  تنظیم چشمی درب اتوماتیک شیشه ای

  چشمی درب اتوماتیک شیشه ای را می توان به عنوان ناظر درب شیشه ای دانست که وظیفه ارسال فرمان و در خواست بازشدن سیستم را برعهده دارد. به همین دلیل تنظیم چشمی درب شیشه ای یکی از مهمترین فعالیت ها در هنگام نصب و خدمات درب شیشه ای می باشد که هر گونه اشتباه باعث کارکرد نادرست سیستم خواهد شد. 

  تنظیم حساسیت چشمی درب اتوماتیک

  تنظیم حساسیت چشمی درب اتوماتیک یکی از پارامترهایی است که باید توسط متخصص تنظیم شود تا سرعت عکس العمل چشمی درب اتوماتیک متناسب با شرایط محیط تنظیم گردد. پارامتر حساسیت در سنسور های درب شیشه ای توسط یک پتانسیومتر که به شکل ولوم قابل تنظیم روی چشمی درب شیشه ای قابل تنظیم هست . این قطعه وظیفه اصلی تنظیم حساسیت چشمی در برابر حرکت اجسام را خواهد داشت. 

  در صورتی که مقدار ولوم در جهت + تغییر کند حساسیت سنسور بالا رفته که در صورت قرار گرفتن در حالت ماکزیمم ، چشمی درب شیشه ای در برابر هر حرکت کوچکی عکس العمل نشان میدهد که باعث فشار بیشتر به عملکرد سیستم درب شیشه ای خواهد شد و در صورتی که مقدام ولوم در جهت – تغییر کند حساسیت پایین می اید و اگر در حالت مینیمم قرار گیرد ممکن است در برابر عبور افراد با قد کوتاه و یا حرکت اهسته ، چشمی ، واکنشی نشان ندهد.

  عموما مقدار حساسیت در حد وسط قرار می گیرد و متناسب با کاربری شما ، می تواند این حساسیت تغییر کند.

  خرابی چشمی درب اتوماتیک شیشه ای 

  چطور متوجه شویم که چشمی درب شیشه ای خراب شده و ایراد دارد ؟

  در بسیاری موارد درب شیشه ای برقی با مشکل مواجه می شود که درصدی از این خرابی ها مربوط به چشمی می باشد. برخی از مهمترین خرابی هایی که به چشمی درب شیشه ای مربوط می شود عبارتنداز : 

  • درب شیشه ای بازشده و بسته نمی شود
  • درب شیشه ای هیچ واکنشی در برابر حرکت ندارد 

  البته این دو حالت به صورت قطعی نمی تواند وابسته به خرابی چشمی درب شیشه باشد ولی می توان با بررسی چشمی ها و عملکرد ان ها به عنوان یک عامل در خرابی انجام گیرد.

   

  برندهای چشم درب شیشه ای اتوماتیک 

  برخی از برندها و مدل های سنسورهای اتوماتیک درب شیشه ای عبارتنداز :

  • سنسورهای ترکیبی پرده ای  کومبو زن زنسیف  ساخت شرکت BEA بلژیک – zen zensafe combo
  • سنسورهای ترکیبی پرده ای  اپتکس لابل Optex label – سنسورها ترکیبی بدون نیاز به مادون access1 , access2
  • سنسورهای بیضی شکل یا تخم مرغی شکل ایگل Eagle 6 , MW6 ساخت شرکت BEA

  خرید چشمی درب اتوماتیک شیشه ای

  جهت خرید چشمی درب اتوماتیک شیشه ای می توانید به زیبادر اطمینان کنید. شرکت زیبادُر به عنوان بزرگترین مرکز پخش و فروش انواع سنسور و چشم درب شیشه ای اتوماتیک در خدمت شما مشتریان عزیز می باشد.  البته برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت می توانید با مشاوران زیبادُر مشورت نمایید. نکته ای که باید بدان توجه کرد این است که اخیرا به دلیل استقبال مشتریان از این اپراتور ، مدل های تقلبی از این اپراتور در بازار یافت می شود که شرکت زیبادر این مدل درب شیشه ای را از شرکت پارس دُر و گارانتی پارس در ارائه می دهد.

  برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت محصول با واحد فروش و کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

  چشمی کومبو – سنسور زن سیف zensafe

  چشمی کومبو سنسور زن سیف یکی از با کیفیت ترین چشمی سنسور های درب اتوماتیک شیشه ای می باشد که به صورت پرده ای عمل می کند و جزو سنسور پرده ای می باشد که نیازی به مادون بین درب ندارد. 

  در این قسمت سعی شده که کاتالوگ کاملی از نحوه نصب و راه اندازی ، تنظیمات ، سیم بندی  همچنین عیب یابی و خطاهایی که در سیستم سنسور درب شیشه ای زن سیف مشاهده می کنید ارائه گردد. جهت دانلود رایگان کاتالوگ چشمی کومبو – سنسور زن سیف zensafe به صورت فارسی و فایل پی دی اف از طریق لینک زیر اقدام کنید.

  سنسور اپتکس optex

  نوع دیگری از سنسورهای با کیفیت درب اتوماتیک شیشه ای ، سنسور اپتکس می باشد که در اپراتور درب شیشه ای لابل مورد استفاده قرار گرفته است. این سنسور که به دو صورت اکسس 1 و اکسس 2 ارائه می شود جزو سنسور پرده ای درب شیشه ای اتوماتیک می باشد.

  در این قسمت سعی شده که کاتالوگ کاملی از نحوه نصب و راه اندازی ، تنظیمات ، سیم بندی  همچنین عیب یابی و خطاهایی که در سیستم سنسور درب شیشه ای اپتکس مشاهده می کنید ارائه گردد. جهت دانلود رایگان کاتالوگ چشمی اپتکس به صورت فارسی و فایل پی دی اف از طریق لینک زیر اقدام کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  مقالات مرتبط

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا