لوگو زیبادر
 • مقایسه درب اتوماتیک بازویی با کرکره برقی ؟ ( کدام مدل درب اتوماتیک را بخریم ؟)

  مقایسه درب برقی و کرکره برقی در چه چیزهایی است؟ درب اتوماتیک برقی بهتر است یا کرکره برقی؟ کاربرد هرکدام به چه صورتی می باشد؟

  بررسی مقایسه درب برقی و کرکره برقی

  یکی از مسائلی که همواره ذهن مشتریان را مشغول کرده انتخاب از میان این دو مدل درب اتوماتیک می‌باشد که ما سعی داریم در این مقاله یک راهنمای جامع و کامل در خصوص مزایا و معایب هر کدام از این دو مدل درب اتوماتیک بپردازیم.

  مقایسه درب اتوماتیک بازویی با کرکره برقی ؟ ( کدام مدل درب اتوماتیک را بخریم ؟)

  در این مقاله ( مقایسه درب اتوماتیک بازویی با کرکره برقی) به بررسی عوامل زیر در خصوص این دو مدل درب اتوماتیک می پردازیم‌:

  ظاهر

  قیمت

  کیفیت

  قابلیت و امکانات

  میزان ایمنی

  میزان امنیت

  تفاوت و مقایسه درب برقی و کرکره برقی

  برای تسلط بیشتر شما بر انتخاب درب پارکینگ یا کرکره برقی ، پارامترهای زیر را به صورت جزبه جز بررسی خواهیم کرد.

  • ظاهر کرکره برقی یا درب پارکینگ

  آیا نمای ظاهری درب برای شما اهمیت دارد‌؟ در پاسخ به این سوال باید این نکته را مدنظر قرار دهید که مسلما به دلیل تنوع رنگ و طرح در درب های اتوماتیک کرکره ای مسلما امکان ایجاد نمای ظاهری مناسب تری برای شما فراهم می گردد این در حالی است که درب های اتوماتیک بازویی و کشویی پارکینگی تاثیری در نمای ظاهری ساختمان شما ایجاد نمی کند.

  راهنمای خرید کرکره برقی مناسب

  • قیمت کرکره برقی یا درب پارکینگ

  در مقایسه درب اتوماتیک بازویی با کرکره برقی در مورد قیمت هم با توجه به نوع دربی که مورد نیاز شما است متفاوت می باشد. درب اتوماتیک کرکره ای گران تر است یا درب برقی بازویی‌؟ قیمت درب اتوماتیک کرکره ای به مراتب نسبت به درب اتوماتیک بازویی و ریلی در حالتی مناسب تر می‌باشد که شما درب پارکینگ خود را خرید نکرده باشید‌. در واقع شما با خرید درب اتوماتیک کرکره ای دو کار را همزمان انجام داده اید هم درب خریدید و هم درب خود را اتوماتیک کرده اید این در حالی است که برای درب های اتوماتیک بازویی ( جک های برقی لولایی ) و درب های اتوماتیک کشویی ( موتورهای ریلی ) شما باید در ابتدا یک درب اهنی یا فلزی متناسب با شرایط خود تهیه نمایید و در مرحله بعدی اقدام به خرید درب اتوماتیک بازویی یا کشویی نمایید که همین امر باعث افزایش دو برابری قیمت درب های اتوماتیک بازویی ( با درنظرگرفتن درب آهنی ) نسبت به درب های اتوماتیک کرکره ای می‌گردد.

  راهنمای خرید درب پارکینگ اتوماتیک مناسب

  • کیفیت درب پارکینگ یا کرکره برقی

  در مورد پارامتر کیفیت بدون شک می توان گفت که درب های اتوماتیک بازویی و کشویی به مراتب از کیفیت بالاتری نسبت به درب های اتوماتیک کرکره ای برخوردارند . به این دلیل که تقریبا تا ۹۰ درصد قطعات و تجهیزات جانبی درب های اتوماتیک بازویی توسط کارخانجات و تولید کنندگان معتبر و طبق استانداردهای خاص تولید می گردد و این در حالی است که در مورد درب های اتوماتیک کرکره ای این درصد در حدود ۲۰ درصد می باشد و اکثر قطعات آن توسط کارگاه های تولیدی در اختیار قرار می گیرد و در صورت استفاده از نصاب حرفه ای و نصب استاندارد می توان تا حدی عملکرد بهتری از این مدل درب انتظار داشت و نصاب باید تقریبا ۱۰ تا ۱۵ قطعه مجزا را در محل مشتری مونتاژ و اجرا کند.

  • امکانات درب کرکره ای یا درب پارکینگی برقی

  درب های اتوماتیک پارکینگی بازویی و کشویی با توجه به استفاده از مدارفرمان و مرکز کنترل های هوشمند ، قابلیت ها متعددی جهت براورده کردن نیازهای مشتریان در اختیار قرار می دهد این در حالی است که در درب های اتوماتیک کرکره ای این قابلیت ها تا حدزیادی کاهش می‌یابد این مورد به دلیل این است که هدف این است که کرکره های برقی با هزینه پایین تری در اختیار مصرف کننده قرار بگیرد.

  راهبند اتوماتیک هوشمند چیست ؟

  • ایمنی کرکره اتوماتیک یا جک برقی

  ایمنی درب کرکره ای بیشتر است یا جک برقی‌؟ پارامتر ایمنی برای درب های اتوماتیک بازویی و کشویی  از رتبه بالاتری برخوردار است به دلیل استفاده از سنسورهای ایمنی و همچنین مکانیزم حرکتی افقی‌، احتمال خطا تا حد زیادی کاهش می‌یابد این در حالی است که برای درب های کرکره برقی به دلیل مکانیزم حرکتی عمودی احتمال وقوع خطرات احتمالی به مراتب بالاتر می‌باشد.

  • امنیت کرکره برقی یا درب پارکینگ

  در مقایسه درب اتوماتیک بازویی با کرکره برقی قیمت امنیت باید این نکته را بدانید:‌ امنیت جک های برقی بازویی و موتورهای کشویی ریلی از کرکره های اتوماتیک بالاتر است شما با قرار دادن یک قفل برقی بر روی درب های اتوماتیک بازویی امنیت بالایی را برای مجموعه خود فراهم می کنید این در حالی است که به دلیل استفاده از پروفیل های الومینیومی سبک امکان ورود و تخریب این مدل درب اتوماتیک بسیار بالاست البته اخیرا راه هایی ( از قبیل استفاده از قفل های برقی هوشمند ) جهت افزایش امنیت این مدل درب در نظر گرفته شده ولی نسبت به درب های بازویی و کشویی از امنیت پایین تری برخوردارند.

  چطور بهترین درب شیشه ای اتوماتیک را بخریم ؟

  نتیجه گیری مقایسه درب برقی و کرکره برقی

  به طور کلی مقایسه درب اتوماتیک بازویی با کرکره برقی در مواردی که بالا ذکر شده است گفته شد.  در پایان با توجه به موارد ذکر شده‌، در صورتی که از درب آهنی و فلزی مناسبی برخوردار هستید و مشکلاتی اعم از کمبود فضا در هنگام بازشدن درب را ندارید پیشنهاد ما استفاده از درب های اتوماتیک بازویی می‌باشد ولی در صورتی که پارامترهایی ازقبیل نمای ظاهری و قیمت برای شما اهمیت دارد از درب های اتوماتیک کرکره ای استفاده نمایید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴ رای
  اسکرول به بالا