لوگو زیبادر
 • نصب جک درب پارکینگ چطور انجام می گیرد ؟

  نصب جک درب پارکینگ

  نصب جک درب پارکینگ و راهنمای دقیق آن به همراه نکات ضروری در هنگام نصب را در ادامه‌ی ایت مقاله برای شما عزیزان توضیح می‌دهیم. تا انتهای مقاله با ما باشید تا پاسخ سوالات خود را بیابید.

  نکات نصب درب پارکینگ و  نصب درب برقی بازویی 

  نصب درب پارکینگ چه ضرورتی دارد؟ با توجه به گسترش استفاده از درب های اتوماتیک بازویی پارکینگی ، همکاران بسیاری در این زمینه اقدام به نصب و خدمات این مدل از درب های اتوماتیک می‌نمایند. در این مقاله قصد داریم نکات بسیار مهمی را که حتما همکار گرامی باید در نصب درب برقی بازویی رعایت کنند را بررسی خواهیم کرد. 

  آنچه نیاز هست راجب درب پارکینگی اتوماتیک بدانید !

  شرایط نصب جک درب پارکینگ

  قبل از اینکه جک‌ها بر روی درب نصب گردد حتما رگلاژ و حرکت روان درب چک گردد تا کمترین فشار به بازوهای جک وارد شود. 

  حتما دقت شود که درب بادگیر نباشد زیرا بیشترین فشار به درب ناشی از فشار باد می باشد و حتما باید پروفیل های درب اصلاح گردد تا باد به راحتی از داخل درب عبور کند

  در مورد درب های روبه داخل‌، باید فضای لازم جهت نصب جک ها وجود داشته باشد در بسیاری موارد نیاز به تخریب و سنگ کاری مجدد وجود دارد . 

  وجود برق ۲۲۰ ولت شهری تا محل مدارفرمان جک برقی ضروری است .

  نحوه نصب جک برقی بازویی پارکینگی
  نصب بازو درب پارکینگ

  نصب جک‌ها باید بر روی مطمئن ترین و محکم ترین قسمت درب آهنی ( چارچوب یا به اصطلاح کم درب ) نصب گردد . 

  در انتخاب کورس و طول بازوی جک دقت شود که جک مطابق با عرض درب انتخاب گردد در غیراینصورت فشار به بازو و باعث زودتر مستهلک شدن بازو خواهدشد. 

  یکی از پارامترهایی که باعث مستهلک شدن زودتر جک می گردد میزان تردد از درب پارکینگ می باشد در صورتی که تردد بیش از حد از درب پارکینگ انجام می گیرد حتما از سیستم های الکتروهیدرولیک اروپایی استفاده گردد‌. همین مساله دردسرهای زیادی برای همکاران ایجاد کرده است. 

  پارامتر دیگری که حتما باید متناسب با آن جک درب برقی مناسبی انتخاب گردد وزن درب پارکینگ می‌باشد. در واقع باید قدرت جک برقی حتما متناسب با وزن درب باشد.

  طریقه نصب جک درب پارکینگ

  به طور کلی جک‌های درب پارکینگ از مدل‌های مختلفی ساخته شده‌اند که هر کدام از آن‌ها طریقه‌ی نصب خاص خودش را دارد. اما در اینجا چیزی که معمولا برای همه‌ی نصب جک درب پارکینگ‌‌ها استفاده می‌شود را ذکر می‌کنیم.

  •  بررسی موقعیت نصب جک
  • آماده سازی درب جهت نصب جک
  •  نصب پایه ها
  • نصب تابلو فرمان
  • سیم کشی نهایی و راه اندازی

  مهم‌ترین نکته در آن‌ها این است که اگر بخواهیم جک‌ها کارایی بسیار بالایی داشته باشند باید کاری کنیم که حداقل فشار به جک وارد شود.

  مهم ترین نکته در نصب جک پارکینگی چگونگی نصب جک و نوع زاویه دهی به آن می باشد. گاهی برخی جک ها به درستی زاویه دهی نمی شود و درب با شتاب به چهار چوب می خورد و ایجاد صدا می نماید در چنین مواردی نیاز است نوع زاویه دهی به خوبی بررسی شود و یا در بعضی موارد دوباره نصب گردد.

  یکی دیگر از نکات نصب جک درب پارکینگ نصب درست چشمی آن می‌باشد.

  چشمیهای جک  در ارتفاع حدود 60 سانتی از کف روبروی یکدیگر و در قسمت بیرون درب ساختمان قرار می‌گیرد. یک جفت چشمی مورد استفاده یک چشم فرستنده می باشدو چشمی دیگر گیرنده است.

   

  کورس جک برقی بازویی

  خرید بهترین اکسس کنترل

  دقت شود که بازوها در مورد درب های روبه داخل در قسمت وسط درب ( مرکز ثقل درب ) جهت سواربودن جک بر روی درب و در مورد درب های روبه بیرون در قسمت بالایی درب جهت جلوگیری از برخورد احتمالی وسایل نقلیه با بازو نصب می گردد. 

  دقت شود تا زمانی که جوشکاری پایه های جک انجام نشده سیم کشی بازو ها ، سنسورها و فلاشر انجام نگردد در غیر اینصورت احتمال قطعی و اب شدن کابل ها وجود دارد

  بهتر است جهت جلوگیری از فشار بیش از حد به بازوها ، نوعی استپر در ابتدا و انتهای کورس جک جهت جلوگیری از فشار به ان در نظر گرفته شود و با جوشکاری ثابت گردند.

  نصب چشمی جک درب پارکینگ

  در مورد درب هایی که رو به داخل باز می‌شوند باید سنسور یا فتوسل های ضدبرخورد‌، بیرون درب نصب گردند  و در مورد درب هایی که روبه بیرون باز می‌شوند‌، فتوسل های ضدبرخورد داخل مجتمع نصب می‌گردند.

  فتوسل های ضدبرخورد در فاصله ۵۰ سانتیمتری از سطح زمین باید نصب گردند.

  در برخی مدل های سنسورها یا فتوسل های ضدبرخورد ، یک قاب محافظ جهت جلوگیری از سرقت و برخوردهای احتمالی طراحی شده است. ( مثل سنسور ضدبرخورد یا فتوسل سیماران ) 

  بهتر است فلاشر یا چراغ هشدار در محلی نصب گردد که کمترین لرزش را داشته باشد زیرا این لرزش ها باعث سوختن لامپ فلاشر می‌گردد.

  راهنمای خرید سایبان اتوماتیک

  سیم کشی جک برقی بازویی پارکینگی

  نصب مدارفرمان جک درب پارکینگ

  بهتر است مدارفرمان یا مرکز کنترل درب اتوماتیک پارکینگی در محلی نصب گردد که کمترین میزان رطوبت و نورخورشید به آن برسد و یا حفاظی برای آن در نظر گرفته شود زیرا بیشترین اسیب ناشی از رسیدن رطوبت به مدارفرمان می‌باشد.

  در برخی مناطق به دلیل وجود سیگنال های مزاحم‌، ارتباط ریموت کنترل با مدارفرمان دچار مشکل می‌گردد که در این مناطق باید از گیرنده یا رسیورهای با فرکانس خاص و ضدنویز استفاده کنید. 

  با ما تماس بگیرید.

  نتیجه گیری نصب جک درب پارکینگ

  در پایان به شما عزیزان توصیه می‌کنیم که حتما به نکات بالا توجه کنید که نتیجه تجربه متخصصین نصب و اجرای شرکت زیبادُر می‌باشد و هدف ما از ارائه این مشاوره ، درگیری کمتر با مشتری و اسایش شما عزیزان می‌باشد. بسیاری از همکاران به دلیل همین انتخاب های نامناسب ، با مشکلات بسیاری مواجه شدند.

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  اسکرول به بالا