لوگو زیبادر
راهنمای خرید اپراتور درب شیشه ای

معرفی اپراتور درب اتوماتیک

 • اپراتور درب اتوماتیک چیست؟

  کاربرد اپراتور درب اتوماتیک و خرید آن در مشهد چگونه است؟ 

  همانطور که قبلا هم گفته شد با پیشرفت علم و تکنولوژی درب‌ اتوماتیک و به طور مخصوص درب اتوماتیک شیشه‌ای  از جمله مواردی است که افراد بسیار استفاده می‌کنند و در ساختمان‌ها و مراکز اداری و تجاری به کار برده می‌شود. 

  هر چه عبور و مرور در ساختمانی بیشتر باشد لزوم استفاده از اپراتور درب اتوماتیک برای بهبود جریان تردد افراد و همچنین ایجاد حس مثبت در مراجعین لزوم بیشتری می‌یابد.

  اپراتور درب اتوماتیک

  اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای عملکرد و کارکرد درب را کنترل می کند و این امکان را فراهم می کند که تردد و رفت‌وآمد به سهولت انجام شود. اپراتور درب اتوماتیک در بالای درب نصب می‌شود و سایر قطعات نظیر موتور کنترل باکس، باتری، هنگر و سایر قطعات بر روی اپراتور سوار شود.

  از مهم‌ترین مواردی که بر روی اپراتور نصب می‌شود. قفل الکترونیکی است که با استفاده از این قفل می‌توانید در زمان نبودن از ورود افراد متفرقه جلوگیری نمایید. در صورت نیاز می‌توانید سیستم تشخیص اثر انگشت نیز بر روی اپراتور خود نصب نمایید. در اپراتور درب اتوماتیک متناسب با اندازه و وزن لت‌ها و نوع درب اتوماتیک می‌توان از انواع مختلف آن استفاده نمود. 

  اپراتور درب اتوماتیک شامل چه قسمت‌هایی می‌باشد؟

  اپراتور درب شیشه‌ای شامل قسمت‌های مهمی می‌باشد که در ادامه نحوه‌ی کارکرد‌ آن‌ها را نیز توضیح می‌دهیم. 

  خرید اپراتور درب اتوماتیک

  1. موتور: موتور درب اتوماتیک شیشه‌ای به‌صورت راست‌گرد یا چپ‌گرد حرکت می‌کند، این جهت حرکت موجب این است که هنگرها به حرکت درآمده و درب اتوماتیک شیشه‌ای به حرکت درمی‌آید.
  2. کنترل باکس: سیستمی است که کاملاً هوشمند، الکترونیکی پیشرفته دارد که وظیفه کنترل و فرمان موتور به عهده کنترل باکس است. زمان باز و بسته ماندن قفل، نرمی حرکت درب اتوماتیک شیشه‌ای و … را کنترل می‌کند. برد باید در داخل کنترل باکس قرار بگیرد و کنترل باکس نیز در محل مناسب و دور از دسترس و خطر نفوذ آب نصب شود.
  3. ریل و کاور: ریل درب اتوماتیک شیشه‌ای از جنس آلومینیوم سخت و آکسترود شده می‌باشد که باعث کارکرد روان و بی صدای درب اتوماتیک شیشه‌ای می‌شود. کاوری بر روی ریل، برای پوشاندن آن تعبیه می‌شود و تعویض کاورهای روی ریل به‌سرعت و راحت انجام می‌شود. 
  4. متوقف کننده: هنگام باز شدن لت‌های در به متوقف کننده برای مشخص کردن حد باز و بسته شدن درب‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد
  5. کاور اپراتور: درپوشی است که بر بالای درب اتوماتیک قرار می‌گیرد و ریل اصلی را می‌پوشاند و چشمی روی آن قرار می‌گیرد 
  6. باطری بک آپ: هنگامی‌که برق قطع می‌شود، برق  قطعات درب اتوماتیک را تأمین کرده و موجب کار کردن درب اتوماتیک می‌شود.
  7. ریموت کنترل: امکان کنترل درب اتوماتیک از راه دور را در چند حالت ایجاد می‌کند. می‌توان تعداد ریموت ها را به تعداد دلخواه افزایش داد. 
  8. قفل‌برقی: برای قفل‌کردن  و بالا بردن امنیت سیستم اپراتور درب اتوماتیک شیشه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. محل قرارگیری این قفل در قیمت بالا یا انتهایی اپراتور می‌باشد.
  9. کلید تعیین وضعیت: این کلید می‌تواند درب اتوماتیک شیشه‌ای را در حالت‌های مختلف کاملاً باز، نیمه‌باز، کاملاً بسته، حالت عادی  قرار دهد.
  10. حسگر: حسگرها در بالای درب اتوماتیک شیشه‌ای نصب می‌گردد و با مادون‌قرمز حرکت اشیا و سایه‌ها را تشخیص می‌دهد و درب اتوماتیک شیشه‌ای باز می‌شود. می‌توان به‌وسیله اشعه مادون‌قرمز فاصله جسم از در را برای باز و بسته شدن درب اتوماتیک شیشه‌ای کنترل کرد. 

  کاربردهای اپراتور درب اتوماتیک

  • دریافت سیگنال قفل درب از کنترل پنل اصلی؛
  • شروع یک توالی تأخیر زمانی؛
  • جمع شدن میله‌های عمودی دستگاه در مرحله نخست؛
  • فعال شدن عملگرهای خودکار؛
  • باز شدن درب با حضور یک شخص؛
  • بسته شدن درب پس از حس عدم حضوری هیچ شخصی؛
  • آزادسازی میله‌های عمودی؛
  • کنترل میله های عمودی و اطمینان از قفل شدن درب.

  اپراتور درب اتوماتیک می‌تواند برای درب اتوماتیک پارکینگ و همچنین درب شیشه‌ای گرد  نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

  معرفی انواع مدل‌های اپراتور درب اتوماتیک

  سه اپراتور درب اتوماتیک رایج و محبوب در ایران استفاده میشوند که دارای شاسی و هانگر متفاوتی از همدیگر هستند به همین دلیل قیمت های متفاوتی نیز دارند. این سه اپراتور عبارتند از: اپراتور لابل ، اپراتور سی ثه و اپراتور رکورد.

  در مورد قیمت انواع قطعات اپراتور می‌توانید با مشاوران زیبادر  به صورت رایگان صحبت کنید. 

  منظور از یراق آلات درب اتوماتیک چیست؟ موتور، کنترل باکس، ریل و کاور، هنگر، متوقف کننده یا استاپر، کاور اپراتور، باتری بک آپ، ریموت کنترل، قفل برقی، فریم درب اتوماتیک، کلید تعیین وضعیت و حسگر از یراق آلات اصلی درب اتوماتیک هستند.

  کارکرد سنسورهای اپراتور به چه صورتی است؟

  یکی از اصلی ترین اجزای اپراتور، سنسورها هستند که اطلاعات را در اطراف درب جمع آوری کرده و برای پردازش و اجرا به بخش های دیگر مربوطه ارسال میکند. سنسورهای دربهای اتوماتیک انواع مختلفی نظیر: سنسورهای مادون قرمز ، سنسورمایکروویو بازتابی و سنسورهای ترکیبی دارند.

  معرفی اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای DKM

  این سیستم دارای دو لت ثابت و دو لت متحرک است که با دریافت فرمان از چشم الکترونیکی لنگه های متحرک بر روی لنگه های ثابت قرار می‌گیرند.

  معرفی اپراتور DKM

  از مشخصه های این درب، ارتفاع کم اپراتور است که نمایانگر نسل جدیدی از دربهای اتوماتیک کشویی در جهان است، موتور این دستگاه دانکر آلمان مدل ۶۳۵۵ می‌باشد‌.

  مقطع قابل تعویض ریل از جنس آلومینیوم سخت کاری و آنادایز شده همراه با لاستیک صداگیر

  دارای کلید ۹ حالته دیجیتال عیب یاب

  چشمی BEA بلژیک

  قابلیت اتصال به کلیه سیستم های Access control

  دستگاه کلید ۴ حالته وایرلس دارد که چهار کار انجام می دهد: ۱- حالت دائم باز ۲- حالت اتوماتیک ۳- حالت قفل ۴- حالت زمستانی یا نیمه باز

  مطابق با تکنولوژی روز و استاندارد های جهانی

  دارای نوسان گیر جریان برق

  دارای قفل گیربکس و قفل مکانیکی

  باطری پشتیبان که در زمان قطع برق تا ۴۰۰ مرتبه تردد را پشتیبانی می‌کند

  سنسورهای حساس به حرکت با قابلیت تشخیص حرکت افراد و قابل تنظیم ۳۰CM تا ۲۸۰CM تنظیم حساسیت عملکرد ورود و خروج افراد

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  مقالات مرتبط

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا