لوگو زیبادر
رسیور کرکره برقی چیست

رسیور کرکره برقی

 • رسیور کرکره برقی

  رسیور کرکره برقی چیست؟ کاربردهای رسیور کرکره برقی در چه مکان هایی می باشد؟

  رسیور کرکره برقی بتا چه ویژگی هایی دارد؟

  خرید کرکره برقی در این چند دهه اخیر بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته است بطوریکه تقریبا اکثر صاحبان مشاغل از کرکره برقی استفاده می کنند زیرا  بخاطر امنیت بیشتر و هم در زیباسازی سطح نقش موثری دارد. همانگونه که می دانید هر تکنولوژی از اجزای مهمی تشکیل شده است که در راه اندازی آن بسیار پر اهمیت است رسیور کرکره برقی یکی از چند پارامتر حساس در راه اندازی کرکره می باشد.

  رسیور کرکره برقی

  منظور از رسیور کرکره برقی چیست؟

  رسیور کرکره برقی چگونه عمل می کند؟ زمانی که شما دکمه ریموت کنترل را فشار می دهید رسیور سیگنال را دریافت و به موتور منتقل می کند. بعد از انتقال سیگنال به موتور درب کرکره بر اساس خواسته شما باز و یا بسته می شود. رسیور می تواند سیگنال های دریافتی را تجزیه و تحلیل کند و نیروی لازم را برای باز و بسته کردن درب کرکره برقی تامین کند.

  رسیور کرکره برقی یکی از مهم ترین اجزای تشکیل دهنده کرکره اتوماتیک هستند که وظیفه دریافت سیگنال و فرمان دادن به موتور را جهت باز و بسته کردن کرکره بر عهده دارد. جایگاه این قطعه قالبا در بالای ریل در قسمت فوقانی درب بوده و نصب می گردد. 

  اگر این عمل به درستی انجام شود دریافت سیگنال و در مرحله انتقال درب کرکره براساس خواسته شما باز و بسته خواهد شد.

  فرق ریموت برقی و سایر ریموت ها 

  به راحتی می تواند سیگنال هایی که دریافت می کند را تجزیه و تحلیل کرده و نیروی لازم برای باز و بسته شدن کرکره برقی بدون دخالت فیزیکی و وارد نمودن نیروی بدنی مضاعف را تامین کند.

  کرکره برقی اتوماتیک تحولی در صنعت درب سازی به وجود آورد. امنیت و زیبایی این درب ها موجب شد تا مدت زمان کوتاهی مورد توجه و استقبال افراد زیادی قرار بگیرد. اماکنی مانند پارکینگ ها , منازل , مجتمع های تجاری و حتی بانک ها نیز از این درب های بهره می گیرند.

  برخی از درب های اتوماتیک از نوع پلی کربنات هستند که به تیغه های شفاف مشهورند. این تیغه ها به عنوان تیغه های ضد حریق و ضد سرقت شناخته شده اند به همین خاطر استفاده از آن ها در اماکن عمومی بسیار باب شده است. رسیور کرکره برقی در تمام مدل های درب اتوماتیک به خوبی کار می کند و می تواند موجب افزایش راندمان و عملکرد آن شود.

  کرکره برقی اتوماتیک تحولی عظیم در صنعت درب سازی می باشد که علاوه بر زیبایی امنیت را دو چندان کرده است.

  مزایا و کاربرد استفاده از رسیور کرکره برقی

  • کوتاه بودن مدت زمان دریافت سیگنال و ارسال آن به موتور 
  • انجام عملیات در کوتاه ترین زمان ممکن
  • دارای سنسورهایی  برای جلوگیری از برخورد با زمین در هنگام بسته شدن درب 
  • قابلیت تنظیم بالا و پایین درب

  مزایای رسیور کرکره برقی

  • حذف شدن نیروی فیزیکی (ریست کردن)
  • افزایش سرعت عمل
  • دارای سنسورهای هستند که هنگام بسته شدن درب از برخورد آن به زمین جلوگیری می کند.
  • تنظیم صحیح هنگام باز و بسته نمودن درب
  • طولانی تر شدن عمر کرکره های برقی
  • کاهش زحمت افراد برای باز کردن درب

  نحوه استفاده از رسیور کرکره برقی 

  اگر رسیور وظیفه شناسایی سیگنال ها را که به عهده دارد به خوبی انجام بدهد می توان گفت که دارای عملکرد صحیحی است. به طور معمول رسیورها از فاصله ای حدود 70 متر می توانند سیگنال ها را دریافت کنند. اما رسیور کرکره برقی در چه صورتی نمی تواند سیگنال ها را شناسایی کند؟

  نفوذ آب

  نفوذ آب از مهم ترین عوامل خراب شدن رسیور کرکره برقی است. اگر قصد شستشوی کرکره را دارید باید آن را به گونه ای بشویید تا آب به درون آن نفوذ نکند. به طور مثال می توانید پلاستیکی را بر روی رسیور قرار دهید تا از ورود آب به آن جلوگیری شود.

  تابش مستقیم نور خورشید

  در برخی از شهرهای کشور تابش آفتاب بسیار زیاد است. شهرهای جنوبی و استان هایی مانند استان خوزستان در این دسته قرار می گیرند. اگر در مکانی زندگی می کنید که دارای این اقلیم هستید بهتر است یک سایه بان کوچک بر روی رسیور قرار دهید تا تابش مستقیم نور خورشید موجب آسیب زدن به آن نشود.

  عدم تنظیم صحیح

  همان طور که می دانید در نصب قطعات برقی مانند درب های اتوماتیک باید از تکنسین ها و نیروهای با تجربه استفاده شود زیرا این وسایل نیاز به تنظیمات دقیق دارند. اگر رسیور کرکره برقی به درستی تنظیم نشود به مرور زمان موجب ایجاد اسیب خواهد شد علاوه بر این عدم عملکرد و راندمان صحیح نیز از دیگر معایب عدم تنظیم خواهد بود.

  عوامل طبیعی

  عوامل مختلفی را می توان در دسته عوامل طبیعی قرار داد. بارش باران و همچنین باران های اسیدی جزو عواملی هستند که به سرعت رسیور را خراب می کنند. برای محافظت از آن می توانید با پلاستیک روی آن را بپوشانید و از آسیب دیدگی آن جلوگیری کنید زیرا هزینه تعمیر آن زیاد است.

  هنگام شست و شوی کرکره اتوماتیک باید از نفوذ آب در رسیور کاملا جلوگیری کرد.

  از تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری کنید. (پوشاندن با یک مخزن پلاستیکی)

  انواع مدل های رسیور کرکره برقی

  مدل بلوتوثی

  از دیگر انواع ریموت کرکره برقی شامل ریموت بلوتوثی است. این نوع از ریموت ها نسبت به سایر مدل ها مانند کد لرنینگ و دیپ سوئیچ کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. تنظیم این ریموت ها با کرکره برقی نیاز به رسیور ندارد. بلکه برای ست کردن آن ها می توانید ریموت خام و ریموتی که از قبل به آن کددهی انجام شده است را به همدیگر نزدیک کنید تا عملیات انجام شود.

  انواع رسیور کرکره برقی

  یکی از دلایلی که باعث شده استفاده از ریموت بلوتوثی کمتر از سایر مدل ها باشد این است که امنیت آن ها پایین است و فقط با نزدیک کردن به ریموتی که از قبل کددهی شده است می توان تمام کدهای آن را کپی کرد. در مکان های صنعتی و مکان هایی که نیاز به امنیت بالاتر دارد از سایر مدل های ریموت استفاده خواهد شد.

  کرکره برقی اتوماتیک شفاف

  مدل دیپ سوئیچ

  معمولا از ریموت های دیپ سوئیچ به منظور باز و بسته کردن موتورهای ساید استفاده می شود. زیرا قدرت بیشتری نسبت به ریموت های کد لرنینگ دارند.

  اگر قصد ست کردن ریموت دیپ سوئیچ برای کرکره برقی با موتور ساید را دارید باید پیچ هایی که در پشت درب ریموت کنترل هستند را باز کنید. اگر به خوبی توجه کنید شاهد 8 عدد کلید بر روی برد ریموت خواهید بود. 8 عدد کلید باید چیده شوند. اما توجه کنید که هر با چیدن هر کدام از این کلیدها باید به سراغ چینش این کلیدها بر روی رسیور کرکره برقی نیز بروید. زیرا با انجام این کار ، ریموت توسط رسیور شناسایی می شود و عملیات ست کردن به خوبی انجام خواهد شد.

  کد لرنینگ

  ریموت های کد لرنینگ به عنوان متداول ترین نوع ریموت کرکره برقی شناخته می شوند. به منظور ست کردن یا تنظیم این ریموت ها بر روی کرکره برقی لازم است که درب رسیور را باز کنید و کلید مربوط به شناسایی ریموت را پیدا کنید. سپس انگشت خود را به مدت کوتاه ( 2 ثانیه ) بر روی آن نگهدارید و بعد رها کنید. بعد از اینکه دکمه را رها کردید صفحه ال ای دی درون رسیور کرکره برقی روشن خواهد شد.
  به محض مشاهده این وضعیت باید کلید اول ریموت را نیز به 2 ثانیه نگهدارید و سپس رها کنید. بعد از رها کردن دکمه شاهد خواهید بود که ال ای دی چشمک می زند و ریموت را تایید می کند. بعد از اتمام این مراحل ریموت با کرکره به خوبی ست و هماهنگ می شود و می توانید برای باز و بسته کردن کرکره برقی از ریموت استفاده کنید.

  جهت راهنمای خرید کرکره برقی با گروه فنی زیبادر تماس بگیرید.  

  از رسیور کرکره برقی برای کرکره پارکینگ هم استفاده می شود. 

  اگر به دنبال خرید کرکره برقی پارگینگ هستید می توانید از ما مشاوره رایگان بگیرید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  مقالات مرتبط

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا