لوگو زیبادر
تفاوت جک پارکینگ ایرانی و خارجی

تفاوت جک پارکینگ ایرانی و خارجی

 • تفاوت جک پارکینگ ایرانی و خارجی چیست؟ برای خرید جک درب پارکینگ کدام مدل را باید خریداری کنیم؟ برای بسیاری از افراد سوال پیش می آید که جک پارکینگ ایرانی بهتر است یا خارجی؟ در ادامه با زیبادر همراه باشید تا شما را در خرید جک درب پارکینگ راهنمایی کنیم.

  آیا می توان به جک درب پارکینگی ایرانی اعتماد کرد؟

  برای جواب این سوال جدا از مسئله فنی می بایست ببینیم بازخورد جک های اتوماتیک ایرانی در کارد میان مدت و طولانی چگونه بوده است. محصولات ایرانی بیش از ده سال است که سابقه تولید دارند و آنهایی که تا کنون تولید می شوند اصولا محصولات خوبی از آب در آمده اند.شرکتهای مانند سیماران، تابا و یال به نسبت برگشت و خرابی کم و معقولی داشته اند و البته گارانتی و خدمات بسیار کارامدتر از آن چیزی که در برندهای خارجی دیده بودیم توانست  یک کلاس جدید در زنجیره تولید، توزیع و فروش و خدمات گارانتی ایجاد نماید. حدس ما این بود که اگر ماجرای تحریم ایران هم پیش نمی آمد، این محصولات اعتماد قشری که قبلا از مدلهای ایرانی استفاده کرده بودند را به دست آورده بود.اما شاید تحریم های جدید باعث شد تقاضا به صورت صعودی به نفع جک درب پارکینگ ایرانی سنگینی کند.

  بررسی تفاوت جک پارکینگ ایرانی و خارجی

  اما یک موضوع این است که اکثریت کسانی که قبلا از جک درب پارکینگ ایرانی استفاده نموده بودند برای ساختمانهای با واحد پایین و تردد کم بود است و به مانند محصولات خارجی فشار روی این جکها نیامده است. حال سوال این است که اگر مشتریان بخواهند به صورت کامل از محصولات خارجی به ایرانی سوئیچ کنند، آیا باز هم جک پارکینگ ایرانی میتواند همچنان رضایت مشتریان را همراه داشته باشد یا خیر؟

  برای پاسخ به این سوال می بایست جکهای پارکینگی داخلی را موشکافی کرده و قطعات داخلی آن را بررسی نماییم و ببینیم این محصولات از چه درجه کیفیتی بهره می برند. ما دو مدل جک سیماران فراز S4 و یال X2 را در نظر گرفته ایم. این دو هر یک کپی برداری شده از یک جک پارکینگی ایتالیایی هستند. با بررسی کارشناسانمان متوجه شدیم اگر متریال خارجی و کیفیت رنگ را کنار بگذاریم که به مراتب از مدلهای خارجی کیفیت پایینتری دارد، در قسمت موتوری و گیریبکس اختلاف به حداقل میرسد تا جایی که در مدلهای ایرانی از موتور پرقدرت تری استفاده گردیده است.

  این مورد در مدار فرمان نیز صدق می کند. اکثر مدار کنترل هایی که در ایران ساخته می شود، بیشترین آپشن ها را دارد و حتی مواردی ایرانیزه نیز شده و چند قابلیت جدید که در نمونه های خارجی ندیده بودیم به آن اضافه شده است. مثلا در درب پارکینگی یال آپشن بسته شدن اضطراری درب تعبیه شده تا در صورت اشکال در چشمی جک پارکینگ درب باز نماند و مصرف کننده بتواند با روش خاصی به وسیله ریموت درب را ببندد.

  برای تعداد تردد زیر 30 واحد، یعنی 100 تردد در طول روز می توان روی مدلهای ایرانی حساب باز کرد و در صورت تردد بالاتر بهتر است همچنان از مدلهای خارجی استفاده نمود. البته دلیل این پیشنهاد این است که وقتی تعداد واحدها بالاتر رود، هزینه کمتری به هر واحد تعلق می گیرد و در صورت استفاده از جک درب پارکینگی خارجی فشار آنچنانی به هر واحد واحد تحمیل نمی شود. در ثانی شاید برای واحدهای بالاتر نیاز به جک هیدرولیکی باشد که در حال حاضر نمونه داخلی ای وجود ندارد.

  تفاوت جک پارکینگ ایرانی و خارجی

   

  سختی واردات

  اکنون واردات محصولات خارجی به علت تحریمهای شدید اقتصادی ایران و سختی مبادله مالی و همچنین چالش های جدید گمرک و قانونهای سختگیرانه واردات به کندی انجام میشود که وارد کننده را ناچار میسازد هزینه این ریسکها و تاخیر در واردات را روی محصول خود بکشد و محصول وارداتی را با قیمت بیشتر به مصرف کننده نهایی برساند.

  کم شدن ارزش ریال

  در چند سال اخیر باز هم به دلیل تحریم ها ارزش ریال با نوسان زیادی روبرو بوده و قیمت ارزهای خارجی به شدت افزایش یافته. طبعتا این تغییرات باعث شده محصولات خارجی نیز به شدت گران شوند و جکهای پارکینگی خارجی هم از قاعده مستثنی نیستند و حتی گاهی بیشتر از درصد بالا رفتن دلار این محصولات گران شدند.

  کم شدن تیراژ در واردات

  شرکتهای واردات کننده که در سالیان گذشته در تیراژ زیاد جک پارکینگی وارد می کردند اکنون واردات بسیار کمتری دارند و بالطبع ار آفرهای کمتری برخوردار می شوند و این موضوع در قیمت نهایی تاثیر گذار خواهد بود. مورد دیگری که باز هم به تعداد ربط دارد این است که هر چه تعداد بالاتر برود هزینه حمل و ترابری نیز به نسبت هر محصول کم خواهد شد و با کم شدن تیراژ هزینه تحمیل شده به هر محصول بالا و بالاتر خواهد رفت. متاسفانه در این بخش، شرکتهای ایرانی خیلی فعال نبوده اند و بجز دو سه کمپانی ایرانی که یکی دو محصول تولید نموده اند، مابقی به همان جک دولنگه بسنده نموده اند و فعالیت کمرنگی در بحث موتور ریلی داشته اند.

  با بررسی همان اندک موتورهای ریلی که در ایران ساخته می شود، متوجه می شویم که کیفیت ساخت این محصول با مشابه خارجی اختلاف زیادی دارد و نمی توان برای واحدهای بالا روی آنها اطیمینان کامل داشت. از جمله مشکلات موتورهای  ریلی درب اتوماتیک ایران، کیفیت پایین موتور و گریبکس، عدم تطبیق قدرت درج شده بر روی محصول و آن چیزی که واقعا هست و حتی کیفیت پایین دنده شانه ای می باشد.

  با بررسی کارشناسانمان متوجه شدیم اگر متریال خارجی و کیفیت رنگ را کنار بگذاریم که به مراتب از مدلهای خارجی کیفیت پایینتری دارد، در قسمت موتوری و گیریبکس اختلاف به حداقل میرسد تا جایی که در مدلهای ایرانی از موتور پرقدرت تری استفاده گردیده است. این مورد در مدار فرمان نیز صدق می کند.

  بهترین مارک جک درب پارکینگ ایرانی

  سیماران

  شرکت ایرانی سیماران در واردات جک درب اتوماتیک ایتالیایی  با برند پروتکو سابقه داشته و با بهره گیری از این مدل ها توانسته به تدریج دست به تولید جک های درب اتوماتیک تماما ایرانی بزند. این شرکت موفق شده است که تا کنون چهار مدل از بهترین جک درب اتوماتیک ایرانی را تولید کند که در میان این چهار مدل شناخته شده ترین آن ها که به نسبت بقیه از قیمت بالایی هم برخوردار است، از بازوی پروتکو ایتالیا بهرمند شده است که به دلایل مختلفی از جمله دشواری در واردات قطعات خارجی تولید آن متوقف شده است.

  سه مدل دیگر جک پارکینگی سیماران که این شرکت دست به تولید و عرضه آن ها زده است تنها در یک قطعه تفاوت دارند و آن هم بازوی آن ها است.

  خرید جک پارکینگ پروتکو لیدر4

  میلان

  یکی دیگر از جک های درب پارکینگی ایرانی که در بازار عرضه می شود و از کیفیت و محبوبیت بالایی برخوردار است، جک پارکینگی میلان نام دارد که در اوایل تولید و عرضه در بازار که به دلیل این که نام ایتالیایی و شباهتی به پروتکو سری لیدر دارد، به عنوان یک محصول خارجی شناخته می شد ولی به تدریج با کیفیت مطلوب و قیمت مناسبی که داشت توانست خود را در بازار به خوبی معرفی کند.

  تفاوت جک پارکینگ ایرانی و خارجی میلان

  برندهای ایرانی هم جنس خوب و بد دارند ،برندهای برتر ایرانی در جک پارکینگ برندهای :سیماران، یال ،میلان ، محک می باشند که دارای کیفیت و قدرت مناسبی هستند .اما اگر به دنبال جک های با طول عمر بالا هستند و تعداد تردد روزانه شما زیاد است و برای جابجایی درب پارکینگ نیاز به جک پارکینگی  پرقدرت دارید باید از جک پارکینگ خارجی استفاده کنید. کشورهای خارجی زیادی جک درب پارکینگ تولید می کنند و در بین آنها کشورهای ایتالیا و آلمان در بین ایرانیان از محبوبیت بالایی برخوردار هستند.

  نتیجه گیری بررسی بحث تفاوت جک پارکینگ ایرانی و خارجی 

  جک های پارکینگ خارجی برخلاف برند ایرانی که فقط موتور های الکترومکانیک تولید می کنند جکهای با موتور های هیدرولیک هم تولید می‌کنند ،از این رو از جک خارجی می‌توان برای تعداد تردد های خیلی بالا یا به اصطلاح تردد نامحدود استفاده شود. به عنوان مثال اگر در برج با تعداد واحد بین ۴۰ الی ۵۰ واحد هستید و تردد روزانه شما زیاد است باید از جک هیدرولیک خارجی استفاده کنید.

  در تفاوت جک پارکینگ ایرانی و خارجی باید بگوییم که میزان بودجه شما و تعداد تردد روزانه در انتخاب برند و کشور سازنده بسیار تاثیرگذار است. اگر به دنبال جک پارکینگی هستید که بتوانید تردد های نامحدود را ساپورت کند و هزینه در نظر گرفته شما نیز برای خرید بالا است ، بهتر است جک درب پارکینگ خارجی مانند جک های ایتالیایی، وی تو کالیپسو، پروتکو،  فک و … استفاده کنید اما اگر تعداد تردد شما محدود است مثلاً روزانه بین ۲۰ الی ۳۰ بار باشد از جک های به نام ایرانی استفاده کنید.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  مقالات مرتبط

  کاربرد جک درب پارکینگ
  خرید جک

  کاربرد جک درب پارکینگ

  کاربرد جک درب پارکینگ چیست؟ بطور کلی جک پارکینگ وسیله ایست که باز و بسته شدن درب ورودی حیاط یا درب پارکینگ منزل یا درب ورودی محل کار را بطور اتوماتیک و تنها

  توضیحات بیشتر »

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا