لوگو زیبادر
معرفی بهترین تیغه کرکره برقی

بهترین تیغه کرکره برقی کدام است؟

 • بهترین تیغه کرکره برقی چه ویژگی هایی دارد؟ برای خرید بهترین تیغه کرکره برقی باید به چه مواردی توجه داشته باشیم؟ 

  در این مقاله می خواهیم شما را در خرید بهترین تیغه کرکره برقی راهنمایی کنیم. تا انتها با ما همراه باشید. 

  آشنایی با بهترین تیغه کرکره برقی

  کرکره برقی امروزه به یکی نیاز اساسی برای کسب و کار های تبدلیل شده که باعث ایجاد امنیت و همچنین سهولت بیشتر برای صاحب کسب و کار و یا فروشگاه می شود. مسلما یکی از بخش های اصلی کرکره اتوماتیک تیغه آن می باشد که وضیفه پوشاندن درب و حفاضت از آن می باشد.

  بهترین تیغه کرکره برقی چیست؟

  برند کرکره برقی نشان دهنده کیفیت محصول است!

  اما مشکل اینجاست که در بازار کرکره برقی نمی توان جنس اصل از متفرقه را از برچسب یا لیبل روی آن تشخیص داد، چرا که کارگاههایی در همان بازار آهن وجود دارند که به سفارش مشتریانشان لیبل تولید میکنند تا بر روی تیغه ها چسبیده شوند و بسیاری از فروشندگان از لیبل  برندهای اسم و رسم دار برای اجناس معمولی و ضعیف استفاده می کنند.

  پس هر خریدار می بایست جنس شناس هم باشد تا بر اساس آن بتواند تیغه های خوب را از مدل های ضعیف تشخیص دهد.

  راهنمای خرید کرکره برقی 

  ویژگی های بهترین تیغه کرکره برقی 

  بهترین برند کرکره برقی را اگر می خواهید انتخاب نمایید باید ویژگی های زیر را داشته باشد

  اگر تیغه کرکره برقی گوشت کافی نداشته باشند در هنگام اکسترود کردن ( به یکدیگر متصل کردن) خوب جا نرفته و پس از مدتی کرکره، کش می آید و تنها با یک ضربه به وسط کرکره، تیغه کرکره برقی از هم جدا می شوند

  وجود پل باعث می شود که اولاً صدا داخل تیغه کرکره برقی نیافتد و همچنین قدرت تیغه کرکره برقی در برابر ضربات ، بیشتر شود. تیغه در مدل های بدون پل، تک پل و دو پل موجودند

  مسلماً اگر می خواهید کارتان کامل تر بوده و طول عمر بیشتری داشته باشد از تیغه دو جداره استفاده کنید در غیر این صورت می توانید از تیغه کرکره برقیی تک جداره استفاده کنید

  حتی اگر شما از تیغه کرکره برقیی پل دار هم استفاده کنید، باز هم در هنگام باز و بسته شدن کرکره سر و صدای ضعیفی ایجاد خواهد کرد، برای رفع آن صداها می توانید از تیغه کرکره برقیی فوم دار استفاده کنید.

  تعادل کرکره‌های برقی  roll up هنگامی برقرار می‌شود که انتخاب مناسبی بین تیغه و موتور آن ایجاد شده باشد.

  در صورتی بین تیغه و موتور رول آپ تعادل برقرار می‌شود که در انتخاب تیغه به جنس، ابعاد و وزن کلی تیغه با نیرو و توان موتور کرکره برقی دقت فراوان داشته باشید.

  بهترین تیغه‌ کرکره برقی معمولاً از جنس آلومینیوم با تکنیک آکستروژه تولید شده و با رنگ الکترواستاتیک ضد خش پوشانده می‌شوند.

  این تیغه‌ها به طور استاندارد برای کرکره‌های برقی به صورت تقریبی با عرض 7 متر و ارتفاع 6 متر قابلیت اجرا و راه اندازی دارند.

  اما در صورتی که ابعاد کرکره برقی بزرگ‌تر باشد، تیغه‌های آن با سایز 100 دارای دو پل داخلی، سایز 80 با دو پل داخلی و سایز 80 با یک پل داخلی هم وجود داشته و اجرا می‌شود.

  رنگ الکترواستاتیک

  رنگ الکترواستاتیک از رزین و ذرات خشک تشکیل می شود که با ترکیب رنگ دلخواه به وسیله تپانچه بر روی تیغه پاشیده می شود. تیغه بعد از رنگ آمیزی در کوره قرار می گیرد تا برابر تغییرات آب و هوایی مقاوم شود.

  وزن تیغه

  هر چه وزن تیغه بیشتر باشد نشان دهنده تحمل وزن بالای درب به وسیله آن است. بهترین برند تیغه کرکره برقی برندی است که بتواند وزن زیادی را تحمل کند.

  میزان آلومینیوم به کار رفته

  آلومینیوم جزو فلزاتی است که از مقاومت بالایی برخوردار است. تیغه های آلومینیومی جز مرغوب ترین تیغه ها در بازار هستند که می توانند مزایای زیادی را در اختیار شما قرار دهند و در طول سالیان متمادی نیز کیفیت خود را حفظ می کند.

  متریال پلی کربنات

  بهترین تیغه های کرکره برقی تیغه های پلی کربنات هستند. این تیغه ها که به نام تیغه های شفاف نیز شناخته می شوند علاوه بر زیبایی و جذابیت دارای خصوصیاتی از جمله ضد حریق و ضد سرقت بودن است که موجب افزایش امنیت آن تا چند برابر شده است.

  برند کارخانه

  برندهای خوش نام مناسب ترین گزینه برای انتخاب هستند. سال ها سابقه و تجربه در پشت برندها وجود دارد که انتخاب آن ها می تواند خدمات پس از فروش و گارانتی مناسبی را در اختیار شما قرار دهد. اغلب این شرکت ها دارای تکنسین ها و متخصصینی هستند که در صورت بروز هر گونه مشکل به محل آمده و اقدام به رفع مشکل می کنند.

  ریل

  ریل کرکره برقی دارای دو نوع آهنی و آلومینیومی هستند که نوع آلومینیومی از کیفیت بالایی برخوردار است. ویژگی هایی مانند دوجداره بودن , عدم وجود ناخالصی , مقاومت بالا و رنگ الکترواستاتیک در این نوع از تیغه ها وجود دارد. اما تیغه های آهنی در گذر زمان دچار آسیب های فراوانی می شوند که مهم ترین آن ها پوسیدگی و فرسودگی است.

  موتور

  موتور کرکره برقی از فاکتورهای مهم در تعیین بهترین برند تیغه کرکره برقی است. موتورهایی که در بازار وجود دارند و بسیار رایج هستند دارای دو نوع توبلار و ساید هستند. موتورهای ساید به نام موتورهای صنعتی شناخته می شوند که علاوه بر تحمل وزن بالا قابل استفاده در مکان هایی هستند که درب آن ها دارای ابعاد زیادی است. موتورهای ساید جزو قدرتمندترین موتورها هستند که در هنگام باز و بسته شدن کمترین صدای ممکن را از خود تولید می کنند. مناطقی مانند کارخانجات و مجتمع های بزرگ و عمومی گزینه مناسبی برای نصب موتورهای ساید هستند.

  و اما موتورهای توبلار نقطه مقابل موتورهای ساید محسوب می شوند. این موتورها برای ابعاد کوچک و منازل شخصی قابل استفاده هستند. پارکینگ هایی که دارای درب با ابعاد کوچک هستند نیز می توانند گزینه مناسبی برای نصب این نوع از موتورها به شمار روند. زیرا نسبت به موتورهای ساید وزن کمتری را تحمل می کنند و اگر به خوبی روغنکاری و سرویس شود در هنگام باز و بسته شدن کم ترین صدا را از خود تولید خواهد کرد.

  راهنمای نصب درب کرکره ای 

  بهترین تیغه کرکره برقی مشخصات زیر را دارد: 

  در خصوص ویژگی‌های تیغه کرکره برقی می‌توان گفت:

  • تیغه‌های کرکره برقی در زمان نصب به فضای کمی نیاز دارند.
  • تیغه کرکره برقی در رنگ‌های متنوع و طرح‌های گوناگون همگام با نما تولید و طراحی می‌شوند.
  • این نوع تیغه‌ها از اتلاف انرژی جلوگیری می‌کنند.
  • تیغه‌های کرکره برقی دارای امنیت و استحکام بالا هستند.

  انواع بهترین تیغه کرکره برقی 

  انواع تیغه کرکره برقی

  تیغه‌های کرکره برقی اگر چه دارای کیفیت‌های مختلفی هستند اما در طرح‌ها و ابعاد مختلف با رنگ‌های متنوع به بازار عرضه می‌شوند که باعث ایجاد هارمونی بین درب و نمای ظاهری ساختمان می‌شوند.

  بر این اساس تیغه‌های کرکره برقی را می‌توان به 6 دسته زیر تقسیم بندی کرد:

  • تیغه دو جداره (آلومینیوم یا آکسترود): این تیغه‌ها دارای مقاومت بالا بوده و نیاز به روغن کاری ندارند.

  بر اساس کاربرد این تیغه‌ها به صورت زیر تقسیم بندی می‌شوند:

  تیغه‌های دوجداره آلومینیوم با سایز 60 برای درب‌های کرکره برقی پنجره ای مناسب هستند.

  تیغه‌های دو جداره آلومینیوم با سایز 80 برای درب‌های کرکره برقی پارکینگی و فروشگاه‌ها در ابعاد متوسط مفید هستند.

  ویژگی بهترین تیغه کرکره برقی

  تیغه‌های دو جداره آلومینیوم با سایز 100 برای درب‌های کرکره برقی فروشگاه‌های بزرگ و کارخانه‌های صنعتی مناسب است.

  • تیغه فوم دار: تیغه‌های فوم دار عایق حرارت و صدا هستند.
  • تیغه فوم دار گالوانیزه: این تیغه‌ها ضد سرقت بوده و نسبت به تیغه‌های دو جداره آلومینیومی قیمت ارزان‌تری دارند.
  • تیغه رول گیتر: این تیغه‌ها از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند و با مفتول‌های فولادی آبکاری شده‌اند.
  • تیغه پانچ دار یا سوراخ دار: این تیغه‌ها معمولاً به جهت زیبایی و نفوذ نور خورشید به داخل محیط برای پارکینگ‌های ساختمان‌های جنوبی و فروشگاه‌ها مناسب هستند.
  • تیغه شفاف یا پلی کربنات : این تیغه‌ها ضد ضربه و خش بوده و در برابر حرارت مقاوم و غیر قابل اشتعال هستند.

     

  • برای مصارف صنعتی بهترین تیغه کرکره برقی، عرض 40 میلیمتر است.
  • برای مصارف خانگی و فروشگاهی بهترین تیغه کرکره برقی، عرض 60 میلیمتر است.
  • برای مصارف فروشگاهی و صنعتی بهترین تیغه کرکره برقی، عرض 60 و 80 میلیمتر است.
  • برای مصارف امنیتی بالا و حساس بهترین تیغه کرکره برقی، 80 و 100 میلیمتر است.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  مقالات مرتبط

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا